Jezus daje ci swój pokój.

17 sierpnia 2019

Jezus mówi do ciebie: „Pokój zostawiam wam, mój pokój wam daję, daję wam go inaczej niż daje świat. Nie ulegajcie trwodze, nie bójcie się”. (Jan 14,27)  

A oto, w jaki sposób często daje świat: Na podstawie zasług – jeśli wystarczająco długo i ciężko pracowałeś, dostaniesz więcej. By otrzymać coś w zamian – kiedy świat daje, to często dlatego, że spodziewa się odwzajemnienia. Jako łapówkę – w tym świecie nie jest rzadkością, że za pieniądze kupuje się milczenie, władzę itd. By mieć kontrolę – rozdawanie po to, by uzależnić od siebie ludzi.  

Na szczęście Jezus nie daje tak, jak daje świat! On daje szczodrze, bez warunków, z miłości. On dał swoje życie, by cię ocalić. Dał samego siebie – aż do końca. Nie musisz zasłużyć sobie na Jego miłość czy też zapracować, by ją otrzymać! On ci to daje. Jezus jest łagodny i pełny miłości. On nie chce kontrolować twojego życia, ale pragnie być twoim przyjacielem, twoim powiernikiem, twoim pasterzem. Dzisiaj jest gotowy, by cię obdarować – po prostu dlatego, że cię kocha. Czy to nie jest wspaniałe?  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...