Jezus uwalnia !

19 stycznia 2019

W grudniu 1944 roku Hiro Onoda, japoński oficer wywiadu, wstąpił do 61 Pułku Piechoty Wakayama, który następnie został przerzucony na Filipiny, wówczas terytorium Stanów Zjednoczonych okupowane przez Japończyków. W 1945 roku amerykańskie wojska odbiły wyspę. Jednak Onoda kontynuował walkę, nie przyjmując do wiadomości, że wojna się skończyła. W 1959 roku oficjalnie uznano Onodę za zmarłego. Kiedy jeden z japońskich studentów wpadł na jego trop, Onoda uparcie odmawiał uznania konfliktu za zakończony, dopóki od zwierzchnika nie otrzyma rozkazu złożenia broni. W 1974 roku ówczesny dowódca pojechał na wyspę Lubank by osobiście poinformować go o klęsce Japonii i nakazać złożenie broni. Porucznik Onoda opuścił dżunglę 29 lat po zakończeniu II Wojny Światowej.  

Choć to może wydawać się dziwne, my również czasem toczymy walkę, która już została wygrana. Nawet, jeśli szczerze zaufaliśmy Bogu odnośnie naszego zbawienia, bywa, że nie ufamy Mu w wielu pozostałych dziedzinach, zwłaszcza w tak bliskiej nam, a dotyczącej naszych finansów. Gdzieś głęboko w środku mamy problem, by uwierzyć w to co mówi Pismo, „A mój Bóg w pełni zaspokoi każdą waszą potrzebę według swego bogactwa w chwale, w Chrystusie Jezusie”. (Filipian 4,19) W swoich sercach nadal toczymy bitwę.  

Zachęcam cię jednak byś trzymał Boga za Słowo. On nie jest człowiekiem by miał kłamać. „Jeśli więc Syn was wyzwoli, będziecie naprawdę wolni”. (Jan 8,36) Jezus umarł by złamać każde jarzmo niewoli w twoim życiu. Inaczej mówiąc, On umarł również za twoją wolność finansową! On jest naszym Wszechmocnym Zaopatrzycielem, także w dziedzinie finansów!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...