Jezus zwyciężył dla ciebie

4 kwietnia 2020

Jezus pokonał śmierć i całą jej moc. Otrzymał imię, które jest ponad wszelkie imiona, ponad takie imiona jak samotność, odrzucenie czy depresja. On wszystko to pokonał na krzyżu, by dać ci wolność.  

„(...) wyrzekł się siebie, przyjął rolę sługi i był jak inni ludzie. Gdy już stał się człowiekiem, uniżył się tak dalece, że był posłuszny nawet w obliczu śmierci i to śmierci na krzyżu. Dlatego Bóg szczególnie Go wywyższył i obdarzył imieniem znaczącym więcej niż wszelkie imię” (List do Filipian 2,7-9).  

Przyjacielu, niezależnie od tego, w jakiej sytuacji się teraz znajdujesz, Jezus odniósł zwycięstwo dla ciebie. Chciałbym, byś uświadomił sobie ogrom triumfu Chrystusa. Bezprecedensowego, całkowitego i wiecznego. Co więcej, był on bezpośrednim efektem doskonałego posłuszeństwa. Ponieważ nie wahał się zrezygnować ze wszystkiego dla ciebie, dzisiaj ty również możesz uczestniczyć w tym zwycięstwie. Zostałeś...
- uwolniony od ciężaru twojego grzechu (List do Rzymian 8,2);
- wyzwolony od swojej przeszłości (2 List do Koryntian 5,17);
- uzdrowiony i odnowiony (Księga Psalmów 23,3).  

Przyjacielu, Jezus już zwyciężył tę walkę. Módl się i dziękuj Panu razem ze mną: „Jezu, dziękuję Ci, że byłeś posłuszny i poświęciłeś swoje życie dla mnie. Nie zasłużyłem na to, ale dzięki Tobie dzisiaj jestem wolny, uzdrowiony i odnowiony”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...