Każda biedronka jest piękna… jak ty!

16 kwietnia 2021

Czy widzisz różnicę pomiędzy dwoma biedronkami? A jednak każda z nich jest inna. Różnią się kolorem, rozmiarem, liczbą kropek na skrzydełkach. Każda z nich ma szczególne cechy. Każda z nich ma swoje piękno. Każda posiada jakiś szczegół, który czyni ją wyjątkową, a którego my, ludzie, może nie zauważamy na pierwszy rzut oka. Dlaczego? Ponieważ to nie my stworzyliśmy te małe stworzonka, tylko Bóg, który wszystko uczynił, który stworzył wszystko przez swoje Słowo. Także ciebie! „Ty sprawiłeś, że myślę i czuję, utkałeś mnie w łonie mej matki” (Psalm 139,13).
Jesteś trochę podobny do biedronki. Ci, którzy cię nie znają, nie wiedzą na pierwszy rzut oka, co czyni cię takim szczególnym. I czasami nawet ty nie zwracasz na to uwagi. A jednak Bóg uważnie wybrał kolorystykę, twoje rysy twarzy, wzrost itp., i zdecydowanie się nie pomylił.

Niezależnie od tego, czy podoba ci się to, co widzisz w lustrze, czy nie, jesteś Bożym arcydziełem! Jesteś Jego stworzeniem i On nigdy, przenigdy nie będzie żałował, że cię stworzył. Przyjmij i uwierz w tę prawdę. Nie pozwól się zdołować kłamstwom wroga, który znajduje przyjemność w pastwieniu się nad tobą, wmawiając ci, że jesteś bezwartościowy, że świat byłby lepszy bez ciebie. To kłamstwo!
Pomódl się razem ze mną: „Panie, dziękuję Ci, że tak cudownie utkałeś mnie w łonie mojej matki. Widzisz, że czasami mam problem, żeby się akceptować, takim jakim jestem. Od dzisiaj chcę kochać i patrzeć na siebie Twoimi oczyma! W imieniu Jezusa, amen”.

Dziękuję bardzo za te codzienne, inspirujące wiadomości. Bardzo mi pomagają. Czasami czytając je, płaczę, kiedy uświadamiam sobie, jak cenna jestem dla Boga. Teraz, kiedy w pracy spotykają mnie problemy, już mnie tak nie stresują. Wcześniej za każdym razem, kiedy mi dokuczano, bardzo się denerwowałam. Teraz powtarzam sobie, że niezależnie od tego, jak ludzie będą mnie postrzegali, jestem cenna dla Boga i On mnie kocha, taką jaką jestem. Te słowa pochodzą z „Cudów każdego dnia”. Wiem, że Bóg jest ze mną. Tak bardzo dziękuję za pomoc. Teraz wiem, że we mnie dzieje się Boży cud.
Lodelyn
 

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...