Kiedy przeszkoda staje się błogosławieństwem.

22 października 2021

Bóg naprawdę zaskakuje i choć obiecał, że zawsze będzie nas ratował, trudno nam w danym momencie przewidzieć jak chce tego dokonać...
Dzieci Izraela doświadczyły tego kiedy uciekli z egipskiej niewoli. Bóg obiecał poprowadzić ich do kraju wolności. Był tylko jeden problem: tuż przed nimi wyrosła przeszkoda. I nie była to jakaś niewielka komplikacja, bo było to wielkie morze... po ludzku bariera nie do pokonania.

Izraelici znaleźli się w pułapce, z jednej strony blokadą było morze, a z drugiej ścigający ich Egipcjanie. (przeczytaj tę historię w Księdze Wyjścia 14,9-16) Bóg jednak zainterweniował poprzez ramię Mojżesza i morze rozstąpiło się na dwie części, pozwalając ludowi Bożemu przejść na drugą stronę. A potem morze ponownie się zamknęło, pochłaniając armię Faraona, która bez namysłu wjechała za ludem do morza. Przeszkoda stała się dla Izraelitów błogosławieństwem. Morze, które odcinało im drogę, stało się narzędziem, przez które Bóg ich wyratował, zatapiając armię Faraona!

Nie bój się barier czy przeszkód w swoim życiu. Bóg nie tylko może pomóc ci je pokonać, ale te bariery mogą nawet stać się później błogosławieństwem dla ciebie! Czyż Bóg nie zadziwia?

Bez wątpienia, napotykając na jakąkolwiek przeszkodę, ty i ja możemy Jemu zaufać. Niech Bóg błogosławi twój dzień i sprawia, że twoje bariery staną się Jego błogosławieństwem!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...