Kim naprawdę jesteś?

10 maja 2021

Miałeś kiedyś poczucie, że robisz zbyt wiele naraz, w zbyt wiele spraw się angażujesz, że już nawet nie wiesz, kim tak naprawdę jesteś i co naprawdę jest ważne?

Twoją tożsamość i rolę zaczęły definiować zmieniające się warunki życia, na przykład w pracy jesteś asystentem prezesa, pracownikiem, menedżerem, pielęgniarką itp., w domu jesteś rodzicem, współmałżonkiem, studentem...

Ale to, co się liczy, to nie to, co robisz, ale to, kim naprawdę jesteś. Jesteś „ludzką istotą”, nie „ludzkim robotem”. Jak mówi Boże Słowo: „Cała należę do mojego najmilszego i ku mnie kieruje się jego pożądanie” (Pieśń nad Pieśniami 7,11). Przyjmij te słowa jako prawdę, która poprowadzi cię w twoich działaniach, decyzjach i reakcjach. Wtedy nie będziesz działał, kierując się okolicznościami, czy tym, co myślą inni, ale zgodnie z tym, kim jest Bóg i co Jego Słowo mówi o tobie.

Jesteś wyjątkowy i cenny. Należysz do Chrystusa. On wykupił cię swoją krwią, swoim życiem. Jesteś Jego ukochanym dzieckiem, a twoja tożsamość opiera się na Nim – na nikim innym.
Zapraszam cię, byś pomodlił się ze mną: „Panie Jezu, nie definiuje mnie to, co robię, ale to, kim jestem. A jestem Twój. Twoje pragnienia kierują się ku mnie. Dziękuję Ci za tę prawdę, która mnie dzisiaj uwalnia i odświeża. W Twoim imieniu, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...