Kim naprawdę jesteś?

30 kwietnia 2018

Miałeś kiedyś poczucie, że robisz zbyt wiele naraz, w zbyt wiele spraw się zaangażowałeś? Kiedy już nawet nie wiesz kim tak naprawdę jesteś i co naprawdę jest ważne...  

Twoją tożsamość i rolę zaczęły definiować zmieniające się warunki życia. Na przykład, w pracy jesteś... asystentem prezesa, pracownikiem, menedżerem, pielęgniarką itp. W domu jesteś rodzicem, współmałżonkiem, studentem.  

Ale to co się liczy to nie to co robisz ale KIM jesteś, kim naprawdę jesteś. Jesteś „ludzką istotą”, nie „ludzkim robotem”.  

Jak mówi Boże Słowo, "Cała należę do mojego najmilszego i ku mnie kieruje się jego pożądanie."
Pieśń nad Pieśniami 7,11  

Przyjmij te słowa jako prawdę, która poprowadzi cię w twoich działaniach, decyzjach i reakcjach. Wtedy nie będziesz działał kierując się okolicznościami, czy tym co inni myślą, ale zgodnie z tym kim jest Bóg i co Jego Słowo mówi o tobie!  

Jesteś wyjątkowy. Cenny. Należysz do Chrystusa. On wykupił cię Swoją krwią, Swoim życiem. Jesteś Jego ukochanym dzieckiem, a twoja tożsamość opiera się na Nim i na nikim innym. Zapraszam cię byś pomodlił się ze mną.... "Panie Jezu, nie definiuje mnie to co robię, ale to kim jestem. A jestem Twój ... Twoje pragnienia kierują się ku mnie. Dziękuję Ci za tę prawdę, która mnie dzisiaj uwalnia i odświeża. Proszę Cię o Twoją łaskę bym mógł w tym żyć. W Twoim imieniu amen."  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...