Kim są dwaj twoi najlepsi przyjaciele?

9 stycznia 2020

Jeden z przyjaciół powiedział mi kiedyś, że ma problem, by pogodzić wiarę z rozsądkiem. Dla niego wiara to nieustanne przezwyciężanie trudności i podejmowanie ryzyka, podczas gdy poleganie na rozsądku daje pełne poczucie bezpieczeństwa, z niewielkim ryzykiem. Czy dla ciebie również próba pogodzenia wiary z rozsądkiem jest przeszkodą w doświadczeniu Bożego planu w życiu? Wiara i rozsądek tak naprawdę są najlepszymi przyjaciółmi, jakich powinieneś mieć.  

Biblia zaleca nam: „Jedz, mój synu, miód, bo jest dobry, słodki jest plaster miodu dla twojego podniebienia. Podobnie jest z mądrością dla twej duszy: jeśli ją znajdziesz, masz przed sobą przyszłość, a twoja nadzieja okaże się pewna” (Przypowieści Salomona 24,13-14). By wypełnić Boży plan, szukaj wiary i mądrości!  

Bóg jest doskonałym Ojcem. Wiara przychodzi ze słuchania Słowa (List do Rzymian 10,17), więc buduj swoją wiarę, czytając, słuchając i medytując nad Bożym Słowem. Mądrość zaś daje Bóg każdemu, kto o nią prosi (List Jakuba 1,5).  

Nie zapomnij, że ona również rozwija się stopniowo, warstwa po warstwie. Dobrą ilustracją może być na przykład lakierowanie stołu. Głębię lakieru uzyskasz dopiero po położeniu kilku warstw. Po każdej nałożonej warstwie stół staje się coraz wspanialszy. Mądrość pomnaża się w podobny sposób. By rozwinąć w sobie stały i zakorzeniony w Chrystusie charakter, który ostoi się w czasie próby, również potrzebujemy takiego „powlekania”. Masz wszystko, czego potrzebujesz, by wypełnić Boży plan. Pielęgnuj przyjaźń wiary z mądrością! Bóg jej użyje, by pomóc ci stać się osobą, jaką chce, byś był.  

Nie bój się, Duch Święty jest z tobą. On jest twoim przewodnikiem. On wie, jak objawić ci mądrość, która pochodzi z góry i rozpalić twoją wiarę! Jestem dumny, że mogę być twoim bratem w Chrystusie, mój drogi przyjacielu. Idź do przodu i patrz w górę. Zostałeś wyposażony przez samego Boga!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...