Kluczem jest… odwaga!

22 września 2019

Dzisiaj przed nami dalszy ciąg rozważań o kluczowych elementach sprzyjających doświadczeniu Bożego przyspieszenia. Wszyscy potrzebujemy zachęty. Dodawanie otuchy nie leży jednak w ludzkiej mentalności – i to właśnie Bóg chce w nas zmienić. Zachęcając, okazujemy drugiej osobie:
- szacunek,
- zaufanie do jego umiejętności,
- wsparcie,
- zapewnienie: „możesz to zrobić”, „uda ci się”.  

Dodawanie otuchy jest sednem Dobrej Nowiny. Dokładnie tak podchodzi do nas Jezus! Pewnego dnia postanowiliśmy wraz z Muriel zaprosić naszych przyjaciół i zebrać fundusze dla pewnego małżeństwa przeżywającego bardzo trudny czas. Kiedy powiedzieliśmy im o naszym pragnieniu wsparcia ich finansowo, bardzo poruszeni powiedzieli: „Więc wierzycie w nas?”.  

Biblia naucza: „Wszystko zatem, co byście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie” (Ew. Mateusza 7,12). Trzecim kluczem do przyspieszenia realizacji Bożego planu w naszym życiu, jest… zachęcanie innych, inwestowanie w nich. To oznacza życie z nastawieniem na wspieranie i dodawanie innym otuchy.  

Bóg chce, byś stał się źródłem zachęty. Poproś Go, by pokazywał ci twórcze sposoby odkrywania tego, co w innych najlepsze. Możesz to zrobić za pomocą SMS-a, zaproszenia kogoś na kawę lub pozostawienia krótkiej notki na biurku. Bądź tym, który zachęca! Mów innym: „dziękuję, że żyjesz!”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...