Kochaj Boga z całej siły!

7 sierpnia 2019

Bóg obiecał, że zatroszczy się o nas całkowicie i doskonale – to jego rola. By ta obietnica mogła się wypełnić, my musimy zrobić swoje – kochać Boga. W Swojej wielkiej miłości Bóg nie przestaje być dobry dla tych, którzy go nie kochają. Jednakże dla tych, którzy Go kochają, czyni o wiele więcej! „A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują, to jest z tymi, którzy według postanowienia Jego są powołani”. (Rzymian 8,28)

Kochanie Boga całym sobą (nie częściowo czy w zależności od nastroju) jest częścią jednego z dwóch największych przykazań. Tylko… Kiedy przeciwny wiatr wieje nam w oczy, kochanie Boga w pełni wydaje się niemożliwe, przekraczające nasze siły.
Zatem co tak naprawdę oznacza kochać Boga całym swoim sercem, duszą, umysłem i siłą?

- Kochać Boga całym swoim sercem to znaczy kochać go szczerze, tak jak ktoś kocha swojego współmałżonka – z całego serca. Nawet jeśli nie rozumiemy Jego dróg, nasze kochające serce powie: „Tak, pójdę za Tobą, będę Ci ufał”. Nawet kiedy jesteśmy zrozpaczeni, zagubieni, możemy Go kochać, mówiąc: „Należę do mojego najmilszego, a mój najmilszy do mnie, gdy razem pasiemy się wśród lilii”. (Pieśni nad Pieśniami 6,3)

- Kochać Boga całą swoją duszą to znaczy kochać Go, tęskniąc do Jego obecności, być z Nim połączonym. Jedynie Bóg może całkowicie zaspokoić naszą duszę: „Moja dusza pragnie Boga, żywego Boga. Kiedy wreszcie przyjdę i zjawię się przed Jego obliczem?” (Psalm 42,2)

- Kochać Boga całym swoim umysłem to kochać Go, kierując wszystkie swoje myśli ku Niemu. Kiedy nasze umysły są wypełnione różnego rodzaju nieczystymi czy negatywnymi myślami, Bóg daje nam siłę, by przekierować je do Niego i Jego dobroci: „Ilekroć wspominam Ciebie na posłaniu i myślę o Tobie podczas nocnych straży”. (Psalm 63,7)

- Kochać Boga z całej swojej siły to kochać Go wytrwale. Kiedy zmęczenie wkrada się w nasze codzienne życie, kiedy nasza miłość stygnie, Bóg przychodzi, by nam przypomnieć, że tylko On kocha nas niekończącą się miłością.

Niech ta pieśń w wykonaniu Steffany Gretzinger „Reckless Love” („Rozrzutna miłość”) przypomni nam, że Bóg nieustannie nas szuka. link Bóg o wszystko się zatroszczy. Zaś to, co ty musisz (i potrafisz) zrobić, to kochać Go całkowicie. „Abyście nie stali się ociężali, lecz byli naśladowcami tych, którzy przez wiarę i cierpliwość dziedziczą obietnice”. (Hebrajczyków 6,12) Bóg zna twoje słabości i upadki, ale jedyną rzeczą, która naprawdę się dla Niego liczy, jest to, że pozostajesz blisko Niego!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...