Korzystasz z Jego mocy?

19 lipca 2022

Wyobraź sobie, że z powodu swojej choroby nie możesz nikogo dotknąć, z nikim porozmawiać, usiąść blisko czy się przytulić. Cierpisz od wielu lat, mnóstwo pieniędzy zostało wydane na lekarzy, którzy nie pomogli. Ludzie cię zawiedli, ogarnia cię desperacja. Nie masz już nadziei na zmianę swojej sytuacji. Dokładnie taka historia jest opisana w Biblii. Kobieta od 12 lat chorowała na krwotok, co oznaczało, że praktycznie cały czas zgodnie z prawem była nieczysta.
Kiedy usłyszała o Jezusie, pomyślała: „gdybym tylko mogła dotknąć skraju jego płaszcza”.

Wokół Jezusa były jednak tłumy, wszyscy chcieli znaleźć się blisko Niego. Ryzykowała, że odkryją, kim jest, a za to groziło nawet ukamienowanie. Nic jednak nie mogło jej powstrzymać. Serce kobiety wypełniała wiara, że Jezus jej pomoże. I tak się stało. Mimo ścisku Jezus poczuł, że ktoś dotknął się go z wiarą, co potwierdził, mówiąc: „Wiara twoja uzdrowiła cię” (Mk 5,24-34).
Z tego krótkiego spotkania, które jednak zostało odnotowane w Biblii, możemy się wiele nauczyć. W dwóch kolejnych rozmyślaniach wrócimy do tego wydarzenia.
Pierwszym takim spostrzeżeniem, które mnie uderzyło, jest to, że to możliwe być blisko Jezusa i nie korzystać z Jego mocy, ale niemożliwe dotknąć Go z wiarą tak, by On się o tym nie dowiedział i nie zadziałał!

Jeśli przyjdziesz do Niego z wiarą, z ufnością, nie zawiedziesz się!
Jezus spojrzy na ciebie z miłością i współczuciem, podobnie jak na tę chorą kobietę, i powie: „Córko/Synu, wiara twoja uzdrowiła cię, idź w pokoju”. Czy wiesz, co wydarzyło się w odpowiedzi na te słowa Jezusa? Kobieta, w środku całego zgiełku, tłumu dokoła, uklękła, pokłoniła się i z pokorą wszystko wyznała…
Biegnij do Jezusa. Podobnie jak ta kobieta, która choć mogła zostać bezpiecznie w domu, nie narażając się nikomu, mimo swojego cierpienia była jednak na tyle zdeterminowana, że odrzuciła od siebie cały strach i wątpliwości. Czy strach powstrzymuje cię przed przyjściem do Jezusa? Czy masz w sobie dość determinacji?
Przyjdź do Niego dzisiaj ze swoim cierpieniem, bólem, zranieniem, poczuciem krzywdy.
Dotknij Go i pozwól się uleczyć!  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...