Księga wspomnień

30 grudnia 2021

Dzisiaj chciałbym zaprosić cię, byś przejrzał strony pewnej książki: książki swoich wspomnień. Mówiąc konkretnie, książki zawierającej twoją historię z Bogiem, książki opowiadającej o tym wszystkim, co Bóg dla ciebie uczynił.

W rzeczywistości nikt nie posiada takiej książki. By ją stworzyć, musisz przeszukać swoją pamięć. Ale po co? – zapytasz. Ponieważ twoje wcześniejsze doświadczenia i zwycięstwa dadzą ci oparcie i siły, by się nie poddawać w trudnych sytuacjach.

W Biblii czytamy: „Wspominam dowody łaski Pana, treść pieśni o chwale Pana – to wszystko, co nam Pan wyświadczył, wielką dobroć dla domu Izraela, którą okazał według swego miłosierdzia i licznych dowodów swojej łaski” (Księga Izajasza 63,7).

Zatem, czy znalazłeś się kiedyś w potrzebie i doświadczyłeś Bożej pomocy? Może czułeś się przygnębiony, a On dał ci nową radość i entuzjazm? Przeszukaj swoją pamięć, a następnie oprzyj się na tym, co Bóg uczynił w tym roku. On jest niezmienny: to, co uczynił wczoraj, może uczynić dziś i jutro! Bóg jest wierny, a Jego wierność jest wielka!

Dołączmy do zespołu Elevation Worship w pieśni „Do It Again” (Uczyń to ponownie) - Posłuchaj

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...