Kto jest twoim wzorem pokory?

6 października 2021

Zalety Jezusa są niezliczone. Jego miłość, na przykład, jest nieporównywalna. Wydaje się, że jest poza naszym zasięgiem, a jednak jest tak blisko i tak „namacalna” w naszym codziennym życiu... Inna Jego cecha, która szczególnie mnie porusza to pokora Jezusa. Ten, który jest Królem wszechświata, Bogiem, nie zawahał się uniżyć samego siebie, wyrzec się siebie, stał się malutki jak niemowlę, by okazać ludziom miłość i ostatecznie ich zbawić.

Popatrz co powiedział Jezus: „Weźcie na siebie moje jarzmo, uczcie się ode mnie łagodności i pokory serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych”. (Mateusz 11,29) Tak, serce Jezusa jest łagodne i pokorne. I nie jest to cecha, która została na nim wymuszona, czy nad którą musiał pracować. Nie musiał jej rozwijać siłą swojej woli. Nie, wypływa ona z Jego pełnego miłości serca.
Jezus jest naszym wzorem pokory. Jego pokora głęboko mnie porusza.

Byś mógł żyć, mówić i kochać tak jak On, zachęcam cię byś zastanowił się nad Jego pełnym pokory charakterem i naśladował Go, by każdego dnia stawać się choć trochę podobnym do Niego. Nie zapominaj co o tym mówi Biblia - „...prawdziwą chwałę poprzedza pokora!” (Przypowieści Sal. 18,12)  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...