Liczą się małe rzeczy

28 stycznia 2020

Praktycznie każdy, kto jest dzieckiem Bożym, ma pragnienie, by służyć Bogu. Niektórzy jednak uważają, że muszą poczekać do czasu, aż będą bardziej kompetentni lub też poczują się bardziej gotowi. Inni nie potrafią zacząć, bo boją się, że popełnią błąd. Jeszcze inni wahają się, bo nie są pewni, czy na pewno zostali do tego powołani. Jesteś jednym z nich? Jeśli tak, Jezus woła cię dzisiaj, byś się zaangażował. On zaprasza cię, byś zaczął od małych rzeczy: „Człowiek wierny w najdrobniejszej sprawie, wierny jest i w wielkiej” (Ewangelia Łukasza 16,10).  

Widzisz, małe rzeczy mają dla Boga znaczenie, bo mają swój cel nie tylko dla ciebie, ale i dla Niego. Przyjrzyjmy się nieco bliżej, jaki to cel:
Dla ciebie: małe rzeczy, pomnażane, wydadzą wspaniałe rezultaty:
- wzrośnie twoja odwaga;
- rozwinie się twoja empatia;
- twój charakter zostanie oszlifowany w interakcji z innymi;
- udoskonalisz swoje dary i talenty.  

Dla Boga: On, zanim powierzy ci większe zadania, sprawdza twoje serce sługi:
- bada twoją wierność;
- sprawdza twoją lojalność, wytrwałość i oddanie;
- czeka aż będziesz gotowy, by podjąć się większych dzieł;
- sprawdza twoje intencje, motywacje;
- bierze pod uwagę twoje uczucia.  

To, czego się podejmujesz, twoje nastawienie i wierność, jaką okazujesz, są podstawą twojej przyszłości. Być może wydaje ci się, że to, co robisz teraz, jest nieważne czy niewiele znaczące. Pamiętaj jednak, że Jezus chce powierzyć ci większe odpowiedzialności (Ewangelia Łukasza 19,17).
Na co czekasz, by zacząć? Jezus wzywa cię, byś Mu służył. Pomódlmy się razem: „Ojcze, dziękuję Ci, że motywujesz mnie, by zacząć Tobie służyć. Chcę odpowiedzieć na Twoje wezwanie i zaangażować się, by świat uwierzył w Twoją miłość. Dziękuję Ci, że przypominasz mi, że wszystko ma swój początek, a Ty pochwalisz mnie za wierność w małych sprawach i powierzysz też te większe. Ufam Ci. W imieniu Jezusa, amen”.  

Rozpocznij... Bóg jest z Tobą!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...