Ludzie na kolanach

24 grudnia 2019

„Jest cicha noc, na niebie gwiazdy błyszczą,
Drogi Zbawiciel zstępuje na świat.
Smutny ten świat, co brud i grzech go niszczy
Dziś będzie mógł ujrzeć światło Bożych łask.
O Bożej łasce wnet się każdy dowie,
I mali, i wielcy stajenki przejdą próg
Słuchajmy też, co mówią aniołowie,
W tę cichą noc na świat zstępuje Bóg,
W tę noc, w tę świętą noc, na świat zstępuje Bóg”.

Święta to taki czas w roku, z którym wiążemy duże oczekiwania, a czasami doznajemy wielkiego zawodu. Jesteśmy rozczarowani, kiedy nie otrzymujemy wolnych dni. Frustruje nas obowiązek dzielenia się swoim wolnym czasem z różnymi członkami rodziny. Jesteśmy smutni, jeśli brakuje kogoś z rodziny. Czujemy żal, że nie możemy być już z tymi, którzy odeszli do Pana w ciągu roku. Przeżywamy stres związany z dekorowaniem domu, gotowaniem, zakupami lub... z samotnością. Jak mówi ta wspaniała kolęda, niezależnie od sytuacji Jezus cię rozumie! W Nim znajdziesz radość i nadzieję. Boże Narodzenie to święta wolności. Oczekuj, że Bóg zacznie działać! Padnij przed Nim na kolana i powiedz Mu o wszystkim, co cię męczy, frustruje, smuci czy zniechęca. A potem pozwól Mu, by cię pocieszył, wyciszył, udzielił rady. Pozwól Mu cię kochać i daj Mu się zaskoczyć!

„Oto narodziło się Dziecko! Syn został nam dany! Władza spocznie na Jego ramieniu! Nazwą Go: Cudowny Doradca, Bóg mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju” (Księga Izajasza 9,5) .

Niezależnie od tego, jak przebiegają twoje święta, nie zapomnij, że Boża historia została już napisana: jesteś Bożym dzieckiem, zostałeś napełniony Jego Duchem, a Jezus jest twoim przyjacielem!
W tym świątecznym czasie towarzyszyć ci będą moje modlitwy. A co najważniejsze, Jezus jest z tobą. Jego imię to Emmanuel, Bóg z tobą! Życzę ci pięknej Wigilii!

Niech Bóg cię dzisiaj błogosławi ponad wszelkie twoje oczekiwania i nadzieje!
P.S. Niech ta piękna pieśń, w wykonaniu Kerrie Roberts, przypomni nam o tym, jak Jezus przyszedł do nas na ziemię, w tę świętą noc...  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...