Mahomet czy Jezus?

13 sierpnia 2021

Badałem Koran, by dowiedzieć się więcej o Mahomecie, ale w zamian znalazłem Isa [Jezusa]...

Amid dorastał w bardzo religijnej rodzinie sunnickiej. Uczniem Chrystusa jest już od ponad 11 lat, a wszystko dzięki jednemu, prostemu pytaniu...

W 1987 roku był marynarzem floty handlowej, ale w przeciwieństwie do innych nigdy nie brał nadgodzin po to, by mieć więcej czasu na czytanie Koranu. Pewnego dnia kapitan Fernandez poprosił Amida, by mu przeczytał jakiś fragment i wyjaśnił mu jego znaczenie. Amid odpowiedział: „Nie wiem. Chociaż umiem czytać po arabsku, nigdy tak naprawdę nie rozumiałem, co czytam”. Fernandez zaśmiał się: „Co? Czytasz to całymi dniami i nie wiesz, co to wszystko znaczy? To najgłupsza rzecz, jaką kiedykolwiek słyszałem”.

Amid był zły, ale to zmobilizowało go do zakupienia Koranu w języku Bangala. „Badałem Koran, by dowiedzieć się więcej o Mahomecie, ale w zamian znalazłem Isa [Jezusa] i to mnie zaniepokoiło. Zauważyłem, że Mahomet nie przebywa teraz w obecności Allaha. Mahomet nie żyje, ale Isa żyje. Tylko cztery razy Koran wspomina Mahometa, a aż 97 razy mówi o Isa. Według Koranu Mahomet nie jest zbawicielem, zaś imię Isa oznacza Zbawiciel”.

Amid zdobył Biblię i dowiadywał się coraz więcej na temat nauczania Jezusa i Jego życia. A następnie dał się ochrzcić.

Chwała Bogu! To jest prawda, IMIĘ – tylko Jezus zbawia i daje nowe życie! Dzięki Jego ofierze ponad 2000 lat temu na krzyżu dzisiaj otwiera On drogę do zbawienia Amidowi, tobie i mnie – całemu światu. Jeśli jeszcze nie uczyniłeś Jezusa swoim Zbawicielem, zachęcam cię, byś zrobił to dzisiaj. To najlepsza decyzja!

Niech Bóg cię błogosławi!
Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...