Mario, czy wiedziałaś?

25 grudnia 2022

Znasz tę przepiękną kolędę? Autorem tekstu jest Mark Lowry, a muzyki Buddy Green. Dzisiaj już wiemy, jak wyglądało życie Jezusa na ziemi. Wiemy, jaką śmiercią umarł, że zmartwychwstał i wstąpił do nieba. Wiemy, jakich cudów dokonał, że chodził po wodzie, uciszał burzę i niewidomym przywracał wzrok. Wiemy, co zrobił na krzyżu, biorąc na siebie grzechy wszystkich ludzi, dzięki czemu każdy – ty, i ja – może przychodzić do Boga bez strachu przed potępieniem. Za sprawą Jezusa spotkamy Ojca, który wita nas z otwartymi ramionami i przyjmuje z radością. Wiemy, że Pan zmartwychwstał i żyje, i chce, byśmy żyli z Nim wiecznie.

Maria wtedy jeszcze nie była tego świadoma, nie rozumiała w pełni, co przyniesie przyszłość. Być może miała inne oczekiwania co do misji Jezusa. Przebywając z Nim, z czasem jednak dostrzegała i rozumiała coraz więcej. Jest napisane: „Maria natomiast zachowywała wszystkie te słowa w pamięci i rozważała je w swoim sercu” (Łk 2,19).
My już to wszystko wiemy, ale kłopot polega na tym, że… czasami zapominamy. Że nie przebywamy w Jego obecności, nie polegamy na Jego mocy i działaniu.
Czy to, że już wiesz, że może znasz na pamięć całą historię narodzenia i życia Jezusa, zmienia coś w twoim życiu?

Modlę się i tego ci życzę, by ten fakt, że „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” (J 1,14), stał się dla ciebie przemieniającym cudem! Słowo odwieczne, Jezus, który był, jest i będzie, niech zamieszka w tobie, i przyniesie niebo do twojego życia. Niech Jego obecność przemienia ponurą rzeczywistość, wprowadzając pokój, radość i miłość do każdego dnia!

Posłuchaj tej wspaniałej kolędy i jej głębokich słów „Mario, czy wiedziałaś?” (Mary, did you know?).

Ostatnia zwrotka w dosłownym tłumaczeniu brzmi:

Ślepi przejrzą, głusi usłyszą, umarli powstaną do życia.
Chromi będą skakać, niemi przemówią, uwielbiając Baranka!
Mario, czy wiedziałaś, że twój synek jest Panem całego stworzenia?
Mario, czy wiedziałaś, że twój synek pewnego dnia będzie rządził narodami?
Czy wiedziałaś, że twój synek jest doskonałym Barankiem z nieba;
że to śpiące dziecko w twoich ramionach jest wszechmocnym Ja JESTEM?

Posłuchaj:
„Mario, czy już wiesz?” w wykonaniu zespołu TGD i Kuby Badacha  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...