Masz marzenia?

17 lipca 2022

Masz jeszcze marzenia? Czy może uznajesz, że już nie warto? Myślisz, że za późno dla ciebie, bo sprawy pilne i codzienne tak przygniatają, że nie ma przestrzeni na nic więcej? Z pewnością kiedy jesteśmy młodzi, pojawia się tych marzeń więcej. Wydaje nam się, że wszystko przed nami, że nie istnieją rzeczy niemożliwe. Zapewniają nas o tym media, czasem rodzice, że możemy być tym, kim zechcemy, mieć to, czego pragniemy – bo mamy siłę w sobie i jesteśmy tego warci.

Z czasem przekonujemy się, nieraz boleśnie, że nasze marzenia zostają gdzieś w tyle, że nie osiągnęliśmy tego, co chcieliśmy, że zabrakło nam motywacji, środków, życie poukładało się inaczej. To strasznie trudne, ale im szybciej to zaakceptujemy, tym będziemy szczęśliwsi. Bo nawet wtedy, a może zwłaszcza wtedy, Bóg chce, byśmy popatrzyli na Niego – Tego, który zaplanował każdy twój dzień i chce dać ci szczęście w tym miejscu, gdzie jesteś. On wie, dlaczego tu jesteś i zawsze ma większy plan, niż ci się wydaje.

Tak – czy wiesz, że Bóg ma swoje marzenia związane z tobą? Mogą wydać ci się dziwne i nierealne. Ale Bóg jest specjalistą od rzeczy niemożliwych, a nawet takich, które wyglądają na pozbawione sensu. Takich historii mamy wiele zapisanych w Biblii – jak choćby prowadzenie ludu przez pustynię przez 40 lat do tajemniczej Ziemi Obiecanej czy polecenie wydane Gedeonowi, by zmniejszył swoją armię do 300 ludzi, wystawiając ją wobec ogromnej liczby wroga, czy zbawienie dokonane poprzez maleńkie dziecko urodzone w żłóbku. Dlaczego Jego plany, Jego marzenia wydają się tak nieprawdopodobne?

Jak jednak mówi Max Lucado:
czy nie warto za nimi pójść? One są zawsze większe, lepsze i bardziej zdumiewające. A kiedy oddasz się Jemu do dyspozycji – On je zrealizuje, po to by pokazać światu, że ten niesamowity, niewiarygodny Bóg wciąż istnieje i działa w życiu ludzi.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...