Masz ochotę wszystkim rzucić?

18 października 2021

Czasami są w życiu takie sytuacje, które wydają się być zbyt przerażające lub po prostu bez wyjścia.
Nie wiem jak jest u ciebie, ale wielu czytelników „Cudów Każdego Dnia” pisze, że kiedy pojawiają się problemy i lęki, często towarzyszy im również trudność w zaufaniu Bogu.
Poniżej kilka myśli, którymi podzielili się ze mną czytelnicy:
„Kiedy przeżywam problemy, bardzo trudno jest mi oddać Bogu stery mojego życia, zaufać i przestać się martwić. Trudno jest mi zachować pokój i ufność kiedy borykam się z utratą pracy czy brakiem partnera”.

Co robimy kiedy pojawiają się problemy? Często najchętniej byśmy uciekli albo po prostu zastygamy sparaliżowani, tracąc nadzieję. Jednak dobra nowina jest taka (o tak, jest dobra wiadomość!), że Jezus obiecał nigdy nas nie opuścić. On zawsze jest z nami, w każdej chwili, każdego dnia.
A Jezus, który jest wcielonym Słowem, pocieszy i wesprze cię! Czytając Biblię, napełnisz się Słowem, które będzie rozwijało, karmiło i wzmacniało twoją wiarę. Odwróć swoje oczy od wątpliwości i strachu i otwórz serce na Jego Słowo by przyjąć wiarę, której potrzebujesz.
By przejść przez sztormy i pustynie życia potrzebujesz wiary, która została przetestowana i wypróbowana. A tego rodzaju wiara rośnie kiedy słuchasz Słowa Bożego, o czym mówi Biblia w liście do Rzymian 10,17: „Wiara zatem rodzi się dzięki przesłaniu, a treścią tego przesłania jest to, co mówi Chrystus”.

Tak więc wiara i znajomość Słowa Bożego są nierozłączne. Zachęcam cię, byś czytał Biblię. Niech będzie to twoją codzienną praktyką. Czytanie Słowa Bożego i modlitwa są tak niezbędne jak spanie i oddychanie! Modlę się by Bóg umacniał twoją wiarę i serce każdego dnia!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...