Masz rozdarte serce?

7 lutego 2022

Życie po tej stronie nieba przynosi trochę radości i chwil szczęścia, ale też wiele momentów rozczarowań, bólu, cierpienia, zniechęcenia, smutku i łez. Żyjemy na rozdrożu, na skrzyżowaniu pomiędzy smutkiem a radością.
Czy twoje serce jest rozdarte, bo cierpisz albo jesteś świadkiem cierpienia swoich bliskich?

Bóg, któremu ufasz, daje ci nadzieję w swoim Słowie, nadzieję, że cię przeprowadzi przez wszystko, co dzieje się tu i teraz w twoim życiu i będzie się dziać w przyszłości!

„Temu, który ma moc, aby ustrzec was od upadków i w pełni radości – uznanych za nienagannych – postawić w swojej chwale, Jedynemu Bogu, naszemu Zbawicielowi, który objawił się w Jezusie Chrystusie, naszym PANU, niech będzie wszelka cześć i uwielbienie. Do Niego bowiem należą majestat, moc i władza – od wieków, teraz i po wszystkie wieki – amen! (Jud 24-25).

Bóg ma moc przeprowadzić cię przez wszystko, wesprzeć i ochronić przed upadkiem, byś kiedy On przyjdzie, nie tylko był wolny od winy, ale posiadał nieprzemijającą radość, która przekracza najszczęśliwsze chwile w tym życiu. „W pełni radości” – wow, już nie będzie niczego, co mogłoby ją zmącić, osłabić, ukraść. Zapomnisz, o tym, co za tobą, o tym, co było trudne, bolesne, o chorobie, cierpieniu, kalectwie. Doświadczysz pełni radości, do której teraz nie jesteś zdolny. A wtedy stwierdzisz, że to, co za tobą, rzeczywiście było na krótko. Popatrz z tej perspektywy na to, co teraz jest dla ciebie trudne.

Czy masz coś, co dzisiaj odbiera ci radość? Smutek, który cię przytłacza? Jeśli tak, podnieś oczy ku górze, popatrz na Jezusa, który widzi dalej, który wie więcej – i wiedz, że właśnie dlatego możesz oprzeć się na Nim! Najlepsze ciągle przed tobą!

„Panie, Ty widzisz mój ból, moje rozterki, mój smutek z powodu bliskich mi osób. Wierzę, że Ty mnie przez to przeprowadzisz i już masz przygotowaną dla mnie nieprzebraną obfitość radości. Dodaj mi siły, wiary, ufności i cierpliwości w oczekiwaniu na spełnienie Twoich obietnic. W imieniu Jezusa, amen”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...