Moc zachęty!

28 listopada 2018

Wiele lat temu w biurze naszej firmy powiesiliśmy tablicę, na której zapisywaliśmy błędy naszych pracowników. Kiedy ktoś popełnił trzy błędy, musiał przynieść croissanty dla całego zespołu. Taka była „kara”. Pewnego dnia mój przyjaciel, pastor Paul Goulet, przechodził przez biuro i zauważył tę tablicę. Był w szoku! Poradził, byśmy zamiast siebie punktować, zrobili coś zupełnie przeciwnego.  

Od tego dnia, każdym razem kiedy ktoś z zespołu zrobił coś znaczącego, zapisywaliśmy jego imię na honorowej tablicy! Kiedy imię pojawiło się trzykrotnie, organizowaliśmy przyjęcie by wyróżnić tę osobę, pokazać jej jak ją cenimy i szanujemy! Ta zmiana radykalnie zmieniła atmosferę w pracy, a w naszych rozmowach pojawiły się nowe zwroty, takie jak: „bardzo cię cenię”, „jesteś świetny” i „dziękuję, że jesteś”. Nasza mentalność skłania nas do skupiania się na tym, co nie działa. Lubimy wyciągać porażki innych, by w ich świetle wyglądać na lepszych, zapominając, że nasze słowa mają moc stwórczą. Biblia tak o tym mówi:  

„Śmierć i życie są w mocy języka, kto umie się nim posługiwać, korzysta z jego owocu”. (Przypowieści Sal. 18,21 ) , uczmy się zachęcać tych, którym się nie powiodło po to, by ich podnieść, a tych którym się wiedzie, zachęcajmy by pomóc im zajść jeszcze dalej! Mamy możliwość zmienić mentalność naszych krajów. Możemy wnieść życie, nową kulturę - kulturę Królestwa Bożego, w którym wszystko jest możliwe, a każda osoba jest kochana i ceniona! wierzę, że będziesz takim generatorem zmiany. Wierzę, że Bóg użyje cię w nadzwyczajny sposób... o to się modlę!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...