Módl się o pokój dla Jerozolimy.

1 października 2019

Kontynuujemy cykl zatytułowany „Modlitwa o Izrael”, napisany przez Heather Johnston z JH Israel. Wierzę, że te rozważania pomogą ci rozwijać miłość do Izraela i będą dla ciebie błogosławieństwem!  

Miasto Jerozolima… Samo wspomnienie tego, jak spacerowaliśmy po jej ulicach, przyprawia mnie o szybsze bicie serca. Widoki, dźwięki i zapachy Jerozolimy są unikalne, pobudzają zmysły i sprawiają, że niecierpliwe oczekujemy na to, co może się wydarzyć. Począwszy od modlitwy z pobożnymi Żydami przy Ścianie Płaczu, przez zatłoczoną i pełną zgiełku dzielnicę arabską, aż do cichszej dzielnicy chrześcijańskiej… Jerozolima nigdy nie rozczarowuje. Jest jak prawdziwa kobieta – pełna tajemnic i piękna.  

Często zastanawiałam się, dlaczego Bóg polecił nam modlić się o pokój dla Jerozolimy: „Módlcie się o pokój dla Jerozolimy! Niech żyją w spokoju ci, którzy ją kochają!” (Psalm 122,6, NPD). Myślałam, że ma to związek z tymi wszystkimi historiami, o których słyszymy w mediach, walkami i stale niespokojną sytuacją. Jednak Bóg pokazał mi, że chodzi o coś znacznie więcej. Nasza historia ma związek z jej historią.  

„Na twoich murach, Jerozolimo, postawiłem stróżów: dzień i noc – nigdy nie umilkną. Wy, którzy się powołujecie na Pana, odmówcie sobie wytchnienia! I nie dajcie Jemu wytchnienia, dopóki nie umocni i nie uczyni Jerozolimy pieśnią chwały dla ziemi!” (Izajasz 62,6—7).  

Modlitwa o Jerozolimę to modlitwa o świat, o Kościół, o ciebie. Chodzi o coś więcej, niż tylko o pokój… Chodzi o to, by każdy odkrył to, czego Żydzi nadal wyczekują. Tego JEDYNEGO, który tak naprawdę już urodził się wśród nich, a którego wielu nie rozpoznało. Oni nadal wyczekują tego dnia… Gorliwie wyczekują. Och, Jerozolimo, pokój to nie stabilizacja społeczna, za którą tęsknicie… To osoba! Wzdychając za pokojem ducha, tęsknicie za Jezusem. On jest Księciem Pokoju!  

Niech ta pieśń w wykonaniu Paula Wilbura „Shalom Jerusalem” („Pokój dla Jerozolimy”) będzie dla ciebie błogosławieństwem, kiedy będziesz modlił się o pokój dla Jerozolimy.  

Yeshua jest pokojem dla Jerozolimy! Pomódlmy się razem: „Panie, proszę Cię dzisiaj o pokój dla Jerozolimy. Proszę, byś w ponadnaturalny sposób zdjął zasłonę z oczu tego ludu – by zobaczyli Ciebie, Księcia Pokoju. Modlę się, by wszyscy, Żydzi i Arabowie, nawiązali z Tobą osobistą relację. By ich poszukiwania zakończyły się poznaniem Ciebie, który wypełnisz ich miłością i pokojem! W imieniu Jezusa, amen”.  

Odnośniki biblijne: Psalm 122,6, Księga Izajasza 9,6  

Dziękuję, że żyjesz!  

Heather Johnston

Powrót do archiwum...