Modlitwa Jehoszafata – nie wiem, co robić…

21 listopada 2022

Kiedy czytamy Biblię, stale natrafiamy na niezwykłe historie, które zostały tam umieszczone po to, byśmy z nich brali inspirację, naukę, zachętę. Poznajemy bohaterów, zmagających się często z takimi samymi problemami jak my, a czasem o wiele poważniejszymi.
Popatrz choćby na króla Judy, Jehoszafata. Zagroziła mu potężna armia. Zarówno król, jak i cały lud byli przerażeni. Co zatem zrobili? Zaczęli się modlić do Pana, Boga ich ojców, prawdziwego Boga na niebie i ziemi. Silnego i potężnego, tego, który dał im tę ziemię i wypędził z niej inne ludy przed nimi. Tego, który mieszkał pośród nich i który obiecał, że ich wybawi z ręki nieprzyjaciela.

Posłuchaj modlitwy Jehoszafata:
„Boże nasz! Czy nie pospieszysz z rozstrzygnięciem? Brak nam bowiem sił, by sprostać tej potężnej armii, która nadciąga przeciwko nam. Nie wiemy, co robić, dlatego nasze oczy kierujemy ku Tobie” (2 Krn 20,12).
Czy modlisz się w swoim życiu takimi słowami? Z pewnością nieraz ogarniał cię strach, nieraz trzeba było wejść w nieznane, nie wiedząc, jaką podjąć decyzję. Nieraz pojawiała się bezsilność wobec przeciwności. Może lekarz postawił diagnozę, która zwaliła cię z nóg? Co robisz w takich sytuacjach? Wołasz do Boga: „Boże, nie wiem, co robić”?

Widzisz, co jest piękne w tej modlitwie? Fakt, że choć lud nie miał pojęcia, co robić, wiedział jedno: gdzie kierować swoje oczy. Nie na swoich wrogów ani nie na siebie. To by ich tylko jeszcze bardziej przeraziło i odebrało im ducha. Lud wiedział, że jego nadzieją jest patrzeć na Boga.
Jedno jest pewne: przyjdzie taki czas w twoim życiu, kiedy będziesz czuć bezsilność, strach i niepewność. Zdecyduj już teraz, że chcesz skupić się na Tym, który może uspokoić każdą burzę, pokonać każdego wroga i przeprowadzić cię przez każdą dolinę.

„Tak, Panie, pomóż mi patrzeć na Ciebie, nie na to, co mnie otacza, nie na problemy i trudności. Chcę szukać najpierw i przede wszystkim pomocy w Tobie. Tylko Ty możesz mnie uspokoić i wyciszyć, poprowadzić i pokazać kolejne kroki. Tobie niech będzie chwała! Amen”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...