Modlitwa jest kluczem, który otwiera każde drzwi!

10 grudnia 2021

Dzisiaj zakończymy cykl rozważań z księgi Jeremiasza.
W Biblii czytamy: „Ja wiem, jakie wiążę z wami plany – oświadcza Pan. – To plany o pokoju, a nie o niedoli. Chcę dać wam szczęśliwą przyszłość i uczynić was ludźmi nadziei”. (Jeremiasz 29,11)

Bóg ma plan dotyczący twojej przyszłości. By jednak znaleźć się w Jego planie, musisz zawołać do Niego w modlitwie. Bóg mówi o tym w kolejnych wersetach, tuż po słowach zapisanych w 11 wierszu, na którym skupialiśmy się w tym tygodniu: „Wysłucham was, gdy będziecie Mnie wzywać i zbliżać się do Mnie w modlitwie. Znajdziecie Mnie, gdy będziecie Mnie szukać całym swoim sercem, pozwolę wam się znaleźć – oświadcza Pan. – Odmienię wasz los. Zbiorę was ze wszystkich narodów oraz ze wszystkich miejsc, do których was rozproszyłem – oświadcza Pan – i sprowadzę was z powrotem, do miejsca, z którego was zesłałem”. (Jeremiasz 29,12—14) Możesz przyjść do Boga z każdym problemem, ponieważ On cię wysłucha. Pozwól Mu zająć się twoją sytuacją!

Z natury nie lubimy pustki ani samotności… Zostaw więc swoje problemy Bogu, a potem wytrwale szukaj Jego obecności. Jego Duch wypełni te wszystkie miejsca, w których czujesz bezsilność, w których problemy wydają się być niemożliwe do rozwiązania.
On obiecuje, że każdy kto szuka, znajdzie Go. On nie jest daleko od ciebie! On chce, byś Go znalazł. Zapukaj, a On otworzy drzwi…, ponieważ modlitwa jest kluczem, który otwiera każde drzwi, nawet drzwi do twojej przyszłości.
Tak, Bóg wie, jakie ma wobec ciebie plany, i On obmyślił dla ciebie szczęśliwą i zwycięską przyszłość. Zbliż się dzisiaj do Niego, a On zbliży się do ciebie. Wykonaj swoją część, a On wykona swoją. Czyż to nie jest fascynujące?!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...