Możesz zapanować nad okolicznościami

28 maja 2022

Bóg podarował ci kolejny dzień. Czy wiesz, że wraz z nim ofiarował ci również całą swoją łaskę do tego, by reagować w Boży sposób, by patrzeć na siebie tak, jak On cię widzi, i traktować innych z tą samą miłością, jaką ty otrzymujesz? Zacznij z Nim swój dzień, przyjdź do Niego, by przyjąć ten cudowny dar z Jego rąk. Wstań, wzmocnij się Jego siłą.
Niezależnie, jak bardzo sprawy mogą się dzisiaj pokomplikować, jak bardzo sytuacja będzie chciała cię wyprowadzić z równowagi, jak bardzo cię zdołuje czyjaś krytyka, pamiętaj, że masz wielkiego Boga po swojej stronie. Możesz zapanować nad okolicznościami, bo otrzymujesz Jego siłę, by zareagować właściwie. Korzystaj z niej!

W Biblii mamy wiele historii, z których możemy się nauczyć, jak nie dać się pokonać okolicznościom. Jedna z nich opisana jest w Księdze Rodzaju. Jakub musiał pochować swoją żonę Rachelę, zmarłą przy porodzie. Kobieta nazwała swojego syna Benoni, co oznaczało „syn mojej boleści”, ale Jakub zmienił jego imię na Beniamin – „syn szczęścia”. Zamiast skupiać się na cierpieniu, jakie przeżywał po stracie żony, dostrzegł, że może mieć wpływ na tę sytuację. Zamiast skupiać się na śmierci, zwrócił wzrok na życie i na swojego syna. Nazwał go błogosławieństwem, radością i nadzieją.

Co zatem możesz zrobić, by zareagować w Boży sposób?
Poświęć czas, by rozpatrzeć fakty, opłakać stratę, a potem zdecyduj, że chcesz spojrzeć na swoją sytuację z Bożego punktu widzenia.
Zmień swoje nastawienie, oprzyj się na tym, co Bóg mówi w Słowie. Proś Go, by otworzył ci oczy na błogosławieństwa, jakie już masz, i postanów na nowo nazwać to, co się wydarzyło.

Tak, korzystaj z bogactwa Bożej łaski, która pozwoli ci przeżyć ten dzień w pokoju i wolności.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...