Na polu bitwy jest z tobą Bóg

18 marca 2022

Przez najbliższe kilka dni skupimy się na Psalmie 20 . W pierwszej części tego psalmu lud prosi Boga o zwycięstwo dla króla, a w drugiej król Dawid oddaje chwałę Temu, który już zwyciężył, któremu warto zaufać.
Chciałabym słowami Psalmu 20 modlić się dzisiaj o ciebie, ale też o tych, którzy zmagają się z okrucieństwami wojny na Ukrainie.
„Niech cię wysłucha Pan w dniu utrapienia, niech cię wzmocni imię Boga Jakubowego! Niech ci ześle pomoc ze świątyni i niech cię wesprze z Syjonu”.

W dzień utrapienia możesz pewnie przychodzić do Bożego tronu, do Jego świątyni, do miejsca wypełnionego Jego obecnością. To przestrzeń, w której pod Jego osłoną, w Jego cieniu znajdziesz schronienie, bezpieczeństwo, pokój serca. Otrzymasz zapewnienie, że twoje wołanie dotarło do Jego uszu i że Wszechmocny już działa, by cię ratować.

Kiedy zatrzymasz się, wyciszysz swoje myśli, wyłączysz telefon i skupisz się na Nim samym – Jego obecność sprawi, że nabierzesz pewności i zaufania w Bożą wszechmoc. Zobaczysz zwycięskiego Boga, dla którego nie ma przeszkód. I wyjdziesz przygotowany do walki, wzmocniony.

Kiedy nie rozumiesz, co się dzieje, kiedy dotykają cię problemy, kiedy każdy dzień staje się polem bitwy – Bóg zaprasza cię do swojej świątyni, gdzie chce dać ci poznanie, pozwolić spojrzeć na sytuację z Jego perspektywy.

Niech Pan, Zwycięzca, będzie dzisiaj z tobą, gdziekolwiek się udasz i z czymkolwiek będziesz się mierzyć!  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...