Nadchodzi czas ochłody

22 października 2020

Każdego ranka po przebudzeniu kieruję swoje serce do Boga i mówię: „Dzień dobry, Duchu Święty”. Bardzo cenię sobie Jego obecność i Jego działanie w moim życiu, w każdej sytuacji, którą napotykam. W tym tygodniu zaczynamy szczególną serię zatytułowaną: „Bądź wzmocniony przez Ducha Świętego”. Modlę się, byś mógł doświadczyć Jego umacniającej obecności w nowy i cudowny sposób w tym tygodniu.

„Pasie mnie na zielonych łąkach, prowadzi nad spokojne wody” (Psalm 23,2). Te spokojne wody reprezentują Ducha Świętego. To On jest Osobą Trójcy Świętej, która daje ci miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć i wierność (List do Galacjan 5,22). On także każdego dnia zaspakaja wszystkie twoje potrzeby, byś mógł zwycięsko przejść przez próby i trudności, prowadząc integralne życie. 
Jak ostatnio napisał do mnie jeden z czytelników „Cudów każdego dnia”: „Każdego ranka, kiedy otrzymuję twojego maila, odpowiada on dokładnie na moje potrzeby w tym konkretnym momencie. Czasami zaczynam się zastanawiać, skąd o nich wiesz, ale potem przypominam sobie, że to praca Ducha Świętego”.

Czy wiesz, że w czasie tworzenia świata Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód? „Ziemia zaś była bezładna i pusta. Ciemność rozciągała się nad otchłanią, a Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód” (Księga Rodzaju 1,2).  

Sam Jezus wyraźnie nawiązywał do tej analogii pomiędzy wodą a Duchem: „A w ostatnim, wielkim dniu święta Jezus stanął i głośno zawołał: Jeśli kto pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije. Kto wierzy we mnie, jak głosi Pismo, z jego wnętrza popłyną rzeki wody żywej. To zaś powiedział o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w Niego uwierzyli. Duch bowiem nie zstąpił jeszcze na ludzi, gdyż wciąż nie dokonało się uwielbienie Jezusa” (Ewangelia Jana 7,37-39).  

Jezus, twój dobry Pasterz, chce prowadzić cię nad spokojne wody. On pragnie wypełnić cię Świętym Duchem, tak by twoje życie mogło tryskać uwielbieniem dla Boga, by rzeka wody żywej przepływająca przez ciebie odświeżyła cię i odnowiła, byś sam mógł opływać błogosławieństwami dla innych, „(...) aby za sprawą Pana nastał czas wytchnienia oraz aby posłał wam wybranego już wcześniej Chrystusa Jezusa” (Dzieje Apostolskie 3,19-20).  
Modlę się dzisiaj o ciebie słowami tego wersetu!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...