Naprawdę możesz wszystko!

19 lipca 2018

Piłeś dziś rano kawę lub gorącą czekoladę? A może jesteś wielbicielem herbaty, jak moja żona Muriel? By ją uszczęśliwić wystarczy podać jej około 16.00 filiżankę aromatycznej herbatki. Będzie zachwycona... Chciałbym dzisiaj porozmawiać z tobą o herbacie, a może konkretniej o procesie, dzięki któremu liście herbaty uwalniają swój aromat.  

W liście do Filipian Apostoł Paweł pisze: "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia, w Chrystusie". W tym wersecie, słowo "umacnia" w języku greckim znaczy "natchnąć, zaparzyć, naciągnąć siłą". Pojęcie 'naciągnąć, zaparzać' kojarzy mi się z herbatą. Bierzemy wodę, czystą i niegazowaną, bez zapachu i smaku i gotujemy. Kiedy już jest gorąca można nią zalać herbatę. Woda nabiera koloru i smaku... herbata jest gotowa!  

Kiedy modlisz się i szukasz Boga, twoje serce staje się chłonne. Wtedy Duch Święty może uwolnić obecność Chrystusa w tobie, i coś zaczyna cię przenikać... Jego charakter, Jego kolor, Jego życie. On zaczyna cię przemieniać, inspirować i czyni cię zdolnym do działania w Jego imieniu.  

Błędem jaki często popełniamy jest chęć robienia wszystkiego o własnych siłach. Jednak Jezus powiedział, "...beze Mnie nie jesteście w stanie nic uczynić". (Jan 15,5) Czy to znaczy, że bez Niego kompletnie nic nie jesteśmy w stanie zrobić? Nie. Można robić wiele rzeczy bez Jezusa. Z drugiej jednak strony, bez Jezusa nie zrobimy nic co przyniosłoby trwały owoc widoczny w naszym przemienionym życiu i w najbliższym otoczeniu.  

Pozwól Duchowi Świętemu przyjść i "tchnąć" Jego życie w twoje. Stwórz warunki w swojej duszy, sercu i w swoich myślach, które pozwolą wypełnić cię Jego mocą. Spędzaj czas w obecności Boga czytając Jego Słowo, modląc się i śpiewając Jemu na chwałę. Jeśli pozwolisz by twoje życie Nim 'naciągnęło', On sprawi, że Jego życie będzie przenikało przez ciebie na innych.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...