Nawet Jezus czuł się przez jakiś czas z dala od Boga….

29 marca 2018

Tego ranka chciałbym podnieść cię na duchu zapewnieniem, że... Bóg cię rozumie.
Kiedy wątpisz, Bóg rozumie twoje wątpliwości.
Kiedy się boisz, Bóg rozumie twoje obawy.
Kiedy cierpisz, Bóg rozumie twoje cierpienia.
Kiedy nie rozumiesz, Bóg rozumie twój brak możliwości zrozumienia.
Kiedy już nie jesteś pewien Bożej obecności, Bóg i to rozumie.  

On cię rozumie ponieważ Sam tego wszystkiego doświadczył. Faktem jest, że w czasie swojego życia tu na ziemi Jezus prawdziwie stał się człowiekiem. Jako taki, doznał wszystkiego czego doznaje człowiek: zwątpienia, strachu, cierpienia, braku zrozumienia. Te uczucia były w Nim tak intensywne, że mógł jedynie wołać na krzyżu, w głębokim bólu: "Boże Mój, Boże Mój, dlaczego mnie opuściłeś?" Marek 15,34  

Nawet Jezus, przez jakiś czas czuł się z dala od Boga.
Właśnie dlatego potrafi doskonale zrozumieć to co czujesz... potrafi cię zrozumieć. Ale ponieważ On pokonał te wszystkie wątpliwości, strach, ból, a nawet samą śmierć, mamy tę błogą pewność... że On nadal może uwalniać nas od naszych wątpliwości, obaw i bólu!  

Jak mówi ta pieśni w wykonaniu Hillsong United, "Byłeś jak ja, kuszony i doświadczany, Człowiekiem, Słowo stało się ciałem, Poniosłeś mój grzech i umarłeś, lecz teraz żyjesz!"  

Chciałbym dodać ci otuchy, byś poczuł i poznał, w tej chwili w Jego obecności, jak bardzo On rozumie ciebie i jak bardzo angażuje swoją moc w twojej sprawie. Niech Bóg cię błogosławi. Kocham cię i modlę się o ciebie!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...