Nie będziesz pożądał

13 października 2019

Kontynuujemy poznawanie imion Boga.
Wiele razy czułem się zniechęcony, zmęczony, przybity wątpliwościami, wyczerpany problemami dnia codziennego, doświadczeniami, chorobą, trudnościami w służbie. Wiele lat temu, na długo przed powstaniem TopChretien, razem z moją żoną Muriel rozpoczęliśmy służbę w Rive-de-Gier w Lyonie, we Francji. To były początki naszej pracy w pełnym wymiarze i uczyliśmy się co to znaczy żyć wiarą. Kościół nie miał dużego budżetu, do tego stopnia, że po kilku miesiącach, nie był w stanie wypłacać nam pensji, nie pogrążając się jednocześnie w finansowych kłopotach. Po modlitwie, poprosiliśmy o spore obniżenie naszej wypłaty. Od tego czasu otrzymywaliśmy tylko ułamek minimalnego wynagrodzenia, które zaledwie częściowo pokrywało nasze potrzeby. Było to tym trudniejsze, że na świat przyszła już nasza córeczka, Amandine.

A jednak, dla nas, młodego małżeństwa jedne z najlepszych doświadczeń w naszym życiu były efektem właśnie tego kroku wiary i poświecenia. Widzieliśmy jak Bóg zaspakaja wszystkie nasze potrzeby! Bóg błogosławił też kościół! Wtedy, jak nigdy wcześniej, poznaliśmy Boga jako tego, który jest Dobrym Pasterzem. On jest YHWH Rohi, Pan Jest Moim Pasterzem. Lubię wyznawać razem z psalmistą Dawidem: „Pan jest pasterzem moim, niczego mi nie braknie”. (Psalm 23,1) Dawid przechodził w swoim życiu bardzo trudny czas, kiedy jego prześladowcy chcieli go zabić. Wiedział jednak, że Pan, jego pasterz, zatroszczy się o niego i że nigdy niczego nie będzie mu brakować!
Czujesz się zniechęcony, zmęczony, przytłoczony potrzebą? Jezus, twój dobry Pasterz, chce, jak mówi Biblia, prowadzić cię nad spokojne wody. (Psalm 23,2)
- On cię nie porzuci, ani nie zrezygnuje z ciebie
- On cię nie zapomni
- On będzie troszczył się o ciebie i twoją rodzinę
Wierzę, że tak będzie i w twoim życiu, ponieważ Pan jest twoim pasterzem, niczego ci nie braknie!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...