Nie jesteś sam!

18 grudnia 2019

Świąteczne iluminacje rozświetlają ulice. W powietrzu unosi się zapach cynamonu i sosny, a z głośników płynie świąteczna muzyka. Każda z kolęd wydaje się być piękniejsza od poprzedniej. W tym tygodniu chciałbym na nowo odkryć ich teksty, sławiące Jezusa, naszego Zbawiciela. Być może znasz tę kolędę:
„O przybądź, o przybądź, Emmanuelu,
By wykupić twój zniewolony Izrael.
Lamentujący na samotnym wygnaniu,
póki Syn Boży się objawi.
Raduj się, raduj się, Izraelu,
Emmanuel przychodzi do ciebie”.

W Biblii poznajemy wiele imion nadanych Jezusowi. Oto kilka z nich: cudowny Doradca, Baranek Boży, Alfa i Omega, dobry Pasterz, wszechmocny Bóg, Gwiazda poranna, lew Judy, Światłość świata, Słowo życia, Książę Pokoju, Pan Panów.
Jezus nazwany jest również pięknym imieniem Emmanuel: „Oto pocznie dziewica. Urodzi ona syna i nadadzą mu imię Emmauel, co znaczy: Bóg z nami” (Ewangelia Mateusza 1,23) .

Cóż za niezgłębiona tajemnica, jaka ogromna łaska! Przez Jezusa Bóg jest z nami! On nas wyzwala, uwalnia od wszystkiego, co nas wiąże i obezwładnia. On niszczy siły, które próbują nas omotać. Zjednoczeni z Emmanuelem już nie jesteśmy samotni w naszych życiowych zmaganiach. Nie jesteśmy sami i nigdy nie będziemy, ponieważ On jest z nami każdego dnia, aż do końca świata.
Niezależnie od tego, co aktualnie przeżywasz, Jezus jest z tobą i nic, i nikt nie może oddzielić cię od Jego miłości!
Zrzuć na Niego swoje troski, a zobaczysz, jak On zatroszczy się o ciebie.
Posłuchajmy kolędy „O come, O come, Emmanuel” w pięknej interpretacji Anne Hawkins.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...