Nie mam już nadziei…

9 lutego 2022

Po wielu latach spędzonych w radzieckim obozie pracy Aleksander Sołżenicyn wpadł w taką depresję, że chciał umrzeć. Odłożył łopatę i przysiadł na ławce, wiedząc, że w każdej chwili strażnik może przyjść i zatłuc go tą łopatą. Wtedy jeden ze współwięźniów wziął patyk i na piasku przed stopami Sołżenicyna nakreślił znak krzyża. Kiedy ten zaczął się w niego wpatrywać, całkowicie zmieniła się jego perspektywa. Uświadamiając sobie, że krzyż przedstawia największą moc we wszechświecie, powoli podniósł się, złapał swoją łopatę i wrócił do pracy.

Wyciągnięte ramiona Jezusa na krzyżu są dla ciebie ratunkiem. Niosą nadzieję i siłę, potrzebną do tego, z czym codziennie się zmagasz. Nie masz już siły do swojego dziecka? Nie radzisz sobie z jego buntem i arogancją? Po raz kolejny dochodzi do kryzysu w twojej relacji z mężem/żoną z tej samej przyczyny? Znowu słyszysz krytyczne uwagi pod swoim adresem od teściowej? Myślisz, że już nie ma nadziei? Słowo Boże nas zapewnia: „Oto ręka Pana nie jest tak krótka, aby nie mogła ocalić” (Iz 59,1) oraz „Śpiewajcie Panu pieśń nową, gdyż dokonał cudownych dzieł. Jego prawica, tak, Jego święte ramię dało mu zwycięstwo!” (Ps 98,1).

Oparty o Jego mocne ramię, możesz przezwyciężyć wszystko, co stanie na twojej drodze. Nie załamiesz się, nie upadniesz, a nawet jeśli się potkniesz, to On cię podniesie, pomoże iść dalej, da siłę i mądrość do przezwyciężenia trudności.
Jeśli uchwyciłeś się Jego mocnego ramienia, Bóg mówi dzisiaj do ciebie: „Moje dziecko, przejdziemy przez to razem. Ja cię nie zostawię samego, ale cię wesprę i dodam siły. Nawet jeśli mnie nie widzisz, nie słyszysz, jestem przy tobie”.
Podziękujmy razem Bogu za to, kim jest, nawet jeśli teraz tego nie czujesz: „Boże, dziękuję ci za to, kim jesteś i jaki jesteś! Za Twoje dobre myśli o mnie i moc, której używasz w mojej sprawie. Chcę się uchwycić mocno Twojej wyciągniętej dłoni, bo Ty jesteś moją nadzieją. W imieniu Jezusa, amen”.
W jakiej sytuacji dzisiaj możesz zaufać Jezusowi i uchwycić się nadziei, którą masz w Nim?  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...