Nie można cię z nikim porównać!

19 stycznia 2020

Większość ludzi ma tendencje do porównywania się z innymi, ale przez to nie dostrzegają swoich własnych zdolności i wartości. Jesteś jednym z nich? Jeśli tak, chciałbym zachęcić cię, byś tego więcej nie robił, bo wywiera to negatywny wpływ na twoją tożsamość i całe życie.  

Kiedy Bóg cię stworzył, obdarował cię darami, talentami, które rozdysponował według swojej woli. Wypełnił cię również „Duchem Bożym, mądrością, pomysłowością, rozeznaniem i zręcznością w każdym rzemiośle” (Księga Wyjścia 31,3).  

Porównywanie się to plaga, która dręczy wielu ludzi! Ten zły nawyk utrwalają w nas reklamy, magazyny, media społecznościowe... Jednak porównywanie się do innych najczęściej prowadzi do niskiej samooceny, a nawet pogardy wobec samego siebie.  

Tracimy czas, starając się wyglądać jak ktoś, kogo postrzegamy jako lepszego od siebie. Mimo wysiłków nie możemy się zmienić, ponieważ stale kogoś kopiujemy. Mijamy się ze swoim powołaniem, wątpiąc w swój potencjał. Zastanawiamy się, dlaczego innym się powodzi, a nam nie.  

Jeśli jesteś pod wpływem tej plagi, pozwól, że zadam ci proste pytanie: czy porównywanie się z innymi czyni cię szczęśliwszym? Postanów dzisiaj, że chcesz zerwać z tym zwyczajem! Zostałeś stworzony do czegoś więcej, ponieważ jesteś modelem oryginalnym, nie kopią! Ucz się patrzeć na siebie tak, jak Bóg cię widzi. On stworzył cię w konkretnym celu, wraz z unikalnymi talentami i specjalnymi darami. To On postanowił o twoim przyjściu na świat. Masz wieczną wartość w Jego oczach. On kocha cię wielką miłością. Jesteś klejnotem w koronie, drogocennym brylantem, bezcennym skarbem. On dał ci wszystko, nawet oddał swoje własne życie na krzyżu za ciebie. Po prostu zaakceptuj, że nie da się ciebie z nikim porównać  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...