Nie przegap pociągu!

5 czerwca 2021

Spóźniłeś się kiedyś na pociąg, autobus albo tramwaj? Może w drodze do pracy wczesnym rankiem? Albo kiedy spieszyłeś się na ważne spotkanie? Niezależnie od tego, jakie miałeś plany, taka sytuacja nigdy nie jest przyjemna. Opowiem ci krótką historię...

Pewnego ranka jedna z misjonarek ruchu Jesus.net czekała na pociąg, kiedy usłyszała podany przez głośnik komunikat: „Uwaga! Pociąg nadjeżdża. Prosimy o ostrożne wsiadanie”, ale... żaden pociąg nie nadjechał. W końcu zorientowała się, że czeka na niewłaściwym peronie. Dobrze wiedziała, gdzie chce dojechać, ale po prostu pomyliła perony. Jest coś, co dotyczy wszystkich ludzi: pewnego dnia wszyscy spotkamy się z naszym Stwórcą. Czy jesteś pewny, że czekasz na właściwym peronie?
Biblia mówi, że po śmierci trafimy w jedno z dwóch miejsc: do nieba lub do piekła. Jezus powiedział: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze Mnie” (Ewangelia Jana 14,6).

Jest tylko jedna droga do Ojca, do życia wiecznego i jest nią Jezus. On prowadził doskonałe życie i wziął na siebie ciężar naszych grzechów (Księga Izajasza 53,4). Jezus jest drogą, prawdą i życiem. Ci, którzy przyjęli Chrystusa jako Zbawiciela i uczynili Go Panem swojego życia, będą żyli z Nim na wieki. Życzę ci, byś spędził wieczność z Bogiem, gdzie nie będzie już więcej łez ani smutku (Księga Objawienia 21,4).

Stoisz na właściwym peronie? Uczyniłeś Jezusa swoim Zbawicielem i Panem? A może chciałbyś to zrobić dzisiaj? Zachęcam, byś pomodlił się razem ze mną: „Jezu, wiem, że grzeszyłem przeciwko Tobie. Dziękuję, że zapłaciłeś cenę za mnie. Wierzę, że umarłeś i wstałeś z martwych, i przebaczyłeś wszystkie moje grzechy. Ufam Ci i proszę, byś był moim Zbawicielem i Panem mojego życia. Dziękuję Ci, Panie za zbawienie i przebaczenie! W imieniu Jezusa, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...