Nie uciekaj!

3 grudnia 2021

Zauważyłeś, że kiedy napotykamy trudności, naszą pierwszą reakcją na stres jest frustracja.
Nie rozumiemy dlaczego nasz małżonek nie może oderwać się od swojego telefonu, kiedy tak rozpaczliwie potrzebujemy kogoś, kto nas wysłucha; dlaczego nasi współpracownicy robią wszystko, by praca była dla nich męką; albo dlaczego nasi pastorzy nie potrafią pomóc nam rozwiązać nasze problemy… Wtedy włącza się nasz instynkt przetrwania – walcz lub uciekaj… I uciekamy.

Zmieniamy:
- kościoły
- współmałżonka
- pracę
- sąsiadów
- przyjaciół
- itp.
Często po pewnym czasie problemy wracają… A my niechętnie się do nich przyznajemy. Zamykamy oczy…
Bóg zachęca cię jednak, byś zamiast uciekać od trudności, odnalazł w nich radość i zadowolenie!
„Dlatego mam upodobanie w słabościach, w zniewagach, w potrzebach, w prześladowaniach, w uciskach dla Chrystusa. Albowiem kiedy jestem słaby, wtedy jestem mocny”. (2 Koryntian 12,10)

Dlaczego? Ponieważ trudności zawsze niosą przesłanie dla ciebie.
Jakie jest Boże przesłanie dla ciebie?
Twój Ojciec, który wszystko już dla ciebie przygotował, chce, byś chodził w Jego zwycięstwie. Jego łaska jest wystarczająca… Możesz zamienić swoje rozgoryczenie na przebaczenie. To, co jest niemożliwe dla ciebie, jest możliwe dla Niego.
Może potrzebujesz rozwinąć swoją elastyczność, przeanalizować swoje priorytety, może nauczyć się lepszej komunikacji?
Bóg z wielką miłością śle ci przesłanie nadziei: „Kocham cię takim, jakim jesteś, i kocham cię tak bardzo, że nie zostawię cię w tej sytuacji. Potrafię cię poprowadzić dalej, wyżej. Możesz odpuścić… Moja łaska najpełniej objawia się w twojej słabości. Jestem z tobą! Nie boj się”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...