Nie ukrywaj swoich emocji przed Bogiem!

5 września 2018

Dzisiaj zakończymy serię rozmyślań na temat zdrowia emocjonalnego. Wierzę, że były one dla ciebie błogosławieństwem. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej w tym temacie, polecam ci książkę Ricka Warrena "God's Power to Change Your Life" ( Zmieniająca Życie Moc Boża)  

Dawid w swoich tekstach był bardzo otwarty... wyrażał swoje emocje i nie bał się obnażyć swojego wnętrza przed Bogiem, wylewając przed Nim swoje prawdziwe uczucia. Pewnego dnia, tak wołał: „Panie, to twoja życzliwość wyniosła mnie na szczyt potęgi, a kiedy zakryłeś oblicze, ogarnęła mnie trwoga. Panie wołam do Ciebie, Boga, mojego Pana, proszę o miłosierdzie. Jaka korzyść z mojej krwi i z mojego zejścia do grobu? Czy proch może Ciebie sławić? Czy może głosić Twoją wierność?" (Psalm 30,8-10)  

Bóg ceni sobie kiedy jesteś z Nim szczery, kiedy jesteś autentyczny i dzielisz się z Nim tym co faktycznie czujesz. Nie możesz zrozumieć dlaczego pewne sytuacje mają miejsce w twoim życiu? Czujesz się zraniony, cierpisz? Powiedz Mu o tym. Czujesz się zagubiony? Opuszczony? Zdradzony? Otwórz swoje serce przed Panem. Oddaj Mu swoje łzy. On chce cię wysłuchać, pocieszyć, uspokoić.  

Przed Bogiem możesz się otworzyć... On jest twoim najlepszym przyjacielem!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...