Nie ulegaj pokusie – zwycięstwo jest blisko!

20 czerwca 2021

Życie chrześcijańskie to nie szeroka, leniwa rzeka, ale to właśnie czyni je tak bogatym, tak interesującym. A pokusy są jego częścią. Tak długo, jak długo będziemy żyli na tej ziemi, będziemy musieli się z nimi mierzyć. Czy masz czasami ochotę, by im ulec? By powiedzieć Bogu: „Panie, jestem tylko człowiekiem. Moje ciało jest za słabe. Jestem pewien, że to zrozumiesz...”? Nie rób tego! Oto, co Biblia mówi na ten temat w Liście Jakuba 1,12: „Szczęśliwy człowiek, który przechodzi przez próbę, bo gdy zostanie wypróbowany, otrzyma wieniec życia, który Bóg obiecał tym, którzy Go kochają”.

Nie wiem, jakie pokusy czyhają na ciebie. Ale wiem jedno: Bóg jest wierny. On idzie obok ciebie, dodaje ci otuchy. Tak, On dodaje ci siły podczas tej podróży. On jest potężny i może uchronić cię od poddania się pokusie, jakakolwiek by ona nie była: pornografia, alkohol, cudzołóstwo, kłamstwo, zemsta...
Niech to będzie dla ciebie zachętą i nie zapominaj: „Szczęśliwy człowiek, który przechodzi przez próbę, bo gdy zostanie wypróbowany, otrzyma wieniec życia, który Bóg obiecał tym, którzy Go kochają”.

Nie ulegaj pokusie. Zwycięstwo jest blisko, przyjacielu! Jestem z tobą całym sercem i modlę się o ciebie!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...