Nie ulegaj sile przyzwyczajenia

24 stycznia 2022Dzisiaj autorem rozważania "Cuda każdego dnia" jest Bogusia Król. Modlę się, by jej przemyślenia były dla Ciebie błogosławieństwem.

--

Pewna kobieta miała zwyczaj odcinania końcówek pieczeni, zanim wstawiła ją do piekarnika. Jej mąż nie rozumiał, po co to marnotrawstwo, zapytał więc, dlaczego to robi. Odpowiedziała, że nie wie, ale tak zawsze robiła jej mama. Postanowiła jednak, że przy pierwszej okazji zapyta ją o to. Gdy tylko się spotkały, kobieta poruszyła ten temat. Mama odpowiedziała, że tak zawsze robiła babcia. Szczęśliwie babcia jeszcze żyła, kobieta więc udała się do niej z tym samym pytaniem. W odpowiedzi usłyszała: „Ponieważ tylko w ten sposób mogłam zmieścić pieczeń w rondlu, który miałam”.
Czy dostrzegasz, w swoim życiu podobne zachowania? Przekonania, upór i siła przyzwyczajenia mogą sprawić, że będziesz nadal robić coś, co nie działa ani nie ma sensu. Coś, co powstrzyma cię od uczestniczenia w nowym życiu, jakie daje Jezus.

Bóg mówił do swojego ludu w księdze Izajasza (Iz, 43,18-19) – i mówi też dzisiaj do ciebie: „Nie wspominajcie dawnych spraw, nie powracajcie do przeszłości! Oto czynię rzecz nową – już kiełkuje, czy o niej nie wiecie? Tak, przygotowuję drogę na pustyni, rzeki na pustkowiu”.
Każda zmiana wymaga determinacji i wysiłku, ale ten proces będzie przebiegał o wiele sprawniej, kiedy będziesz miał gotowość, by przyznać się do błędu, a także chęć, by się uczyć i zastosować to w swoim życiu. To wymaga od nas pokory.

Dzisiaj Bóg mówi do ciebie – zacznij od nowa! Daje ci czystą kartę. Wymazałem cały twój dług z przeszłości, wszystkie porażki, chcę zabrać twoje poczucie winy – przebacz sobie to, co nie daje ci spać. Ja już tobie wybaczyłem wszystko, kocham cię i moim marzeniem jest uwolnienie cię z tego, co cię obciąża i nie dozwala wzlecieć wysoko jak ptak – wolny i śpiewający na chwałę Bożą, całkowicie zależny od swojego Stwórcy.  

Dobrze, że jesteś!

Powrót do archiwum...