Niech chwała Boża objawia się w twoim życiu!

19 października 2021

Charles Spurgeon powiedział kiedyś, „Chwała Boża przejawia się w Jego wspaniałych dziełach”. Czy przechodzisz właśnie przez trudny i bolesny czas?
Chciałbym dodać ci dzisiaj otuchy. Wiem, że Bóg objawi swoją chwałę poprzez twoją obecną sytuację i trudności.
By zobaczyć jak Bóg ucisza sztorm... najpierw sztorm musi się pojawić. By oglądać jak On wyrównuje górę... najpierw musi wyłonić się przed tobą góra. Tak, by oglądać przejaw Bożej chwały, najpierw trzeba się znaleźć w środku krytycznej sytuacji.

Bądź dzielny. Bóg jest tym, który może obrócić zło w dobro i wyprowadzić dobro z każdej sytuacji. Nawet kiedy doświadczasz odrzucenia, utraty kochanej osoby, biedy, choroby, nienawistnych słów, czy całkowitego opuszczenia... Bóg może wyprowadzić dobro z najtrudniejszych okoliczności.
Biblia mówi, „Oto Pan, nasz Bóg, ukazał nam właśnie swoją chwałę i wielkość. Słyszeliśmy też, dochodzący spośród płomieni Jego głos...” (Księga Powtórzonego Prawa 5,24)
W tym fragmencie Mojżesz mówi do ludu izraelskiego i przypomina im o tym, co Bóg uczynił i co powiedział.
Przypomnij sobie, że Bóg jest Bogiem i On się nie zmienił! Jeśli w przeszłości objawił ci swoją chwałę (począwszy od darowania ci zbawienia, życia wiecznego i nowego życia w Nim), możesz być pewny, że będzie to czynił i dzisiaj, i w kolejnych dniach.
Tak, Bóg jest z tobą dzisiaj. Nie jesteś sam i nigdy nie będziesz!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...