Niestandardowe rozwiązania

27 grudnia 2022

Jedne z najlepiej sprzedających się książek to wszelkiego rodzaju poradniki: „Jak myśleć o sobie lepiej”, „Jak radzić sobie z trudnymi emocjami”, „Jak osiągnąć sukces w kilku krokach”, „Jak być zdrowym i spełnionym”, „Jak nauczyć się szczęścia w każdych warunkach”. Masz może jakiś ulubiony tytuł? Ja bardzo chętnie czytam wszelkie dotyczące zdrowia i zdrowego odżywiania :). Czujemy się zagubieni. Potrzebujemy przewodnika, kogoś, kto nam podpowie, jak lepiej żyć. Kolejki do psychologów, terapeutów i psychiatrów są coraz dłuższe. Czy wiesz, że oczekiwany z utęsknieniem Mesjasz zapowiadany był jako Cudowny Doradca? Kogoś takiego potrzebujemy!

Jezus w swojej mocy i mądrości wiedział dokładnie, kto jakiej wymaga pomocy. Do każdego podchodził bardzo indywidualnie i doskonale zaspokajał jego potrzeby. Czytamy: „Nie potrzebował świadectwa o człowieku, sam bowiem rozpoznawał, co się w każdym kryje” (J 2,25). Uczył swoich słuchaczy, jak mają żyć, by być szczęśliwymi i spełnionymi ludźmi. Uczył o pokorze, wdzięczności, przebaczeniu, o miłości i wzajemnym szacunku. Był i jest najlepszym terapeutą duszy. Psychologia obecnie dopiero odkrywa, jak bardzo praktyczne i życiowe są zasady, które Jezus głosił wieki wcześniej. Apostoł Paweł mówi o Nim, że stał się dla nas uosobieniem mądrości Bożej (1 Kor 1,30).

Potrzebujesz porady? Co wybrać w tym świecie, dającym tak wielkie możliwości? Którą drogą iść? Czym się kierować, by osiągnąć pokój i zdobyć poczucie sensu życia? Nie ma lepszej rady niż ta, którą możesz otrzymać od Cudownego Doradcy. On jest przy tobie dostępny 24 godziny na dobę. Tylko Jezus, który zna cię doskonale – twoją przeszłość, wszystko, co poszło nie tak, twoje traumy, rany, które jeszcze się nie zagoiły – wie, czego potrzebujesz. On też potrafi cię poprowadzić w otaczającym nas chaosie.

Czujesz zagubienie? A może po prostu potrzebujesz rady w podjęciu ważnej, życiowej decyzji? Jezus jest najlepszym Doradcą. Izajasz pisze „cudownym” – a to oznacza, że Jego rozwiązania nie są standardowe. Wykraczają ponad to, co znamy i rozumiemy. Dlatego są takie cenne. Pozwalają podejmować kroki nieoczywiste, może w pierwszej chwili wyglądające na ryzykowne, ale z perspektywy najlepsze! Z Jezusem się nie pomylisz!
Zawsze możesz na Niego liczyć, bo obiecał: „Pouczę ciebie i wskażę ci drogę, którą masz iść; Będę ci służył radą, a oko moje spocznie na tobie” (Ps 32,8).

„Panie, do kogo innego pójść jak nie do Ciebie? Ty masz słowa życia, Ty masz słowa pociechy, Ty dajesz nadzieję i służysz najcenniejszą radą. Ucz mnie i prowadź najlepszą drogą. Pomóż przyjmować Twoje rozwiązania i stosować się do nich. Dziękuję za Jezusa, za to, że doskonale mnie rozumie, bo sam przez wszystko przeszedł tu na ziemi. Tobie niech będzie cała chwała i cześć. Amen”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...