Nigdy więcej nie porównuj się z innymi…

10 września 2019

Ktoś kiedyś powiedział: „ Jeśli masz tendencję do porównywania się z innymi, to czas zatrzasnąć drzwi takim myślom!”. Chciałbym dzisiaj pomóc ci te drzwi zatrzasnąć!
Jezus opowiedział kiedyś historię o człowieku, który lubił porównywać się z innymi. Modlił się w taki sposób: „Dziękuję Ci, że nie jestem taki jak inni”. On uwielbiał porównywanie się, ponieważ był przekonany, że jego religijność czyniła go lepszym. Cóż za pomyłka! Jezus powiedział, że ten człowiek wrócił do domu taki, jaki przyszedł, bez przebaczenia, nieusprawiedliwiony (zob. Ew. Łukasza 18,9—14) .

Wielu ludzi, porównując się z innymi, uważa ich za „lepszych” od siebie. Oglądając obrobione zdjęcia w kolorowych czasopismach – a dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet – oceniają siebie bardzo nisko. Postrzegają siebie jako brzydkich, zbyt grubych itp. Patrząc na sukcesy innych, mówią sobie: „Dlaczego ja nie jestem taki dobry?”.
W czym może pomóc ci porównywanie się z kimś, kogo nie znasz, kogo zdjęcia zostały wyretuszowane? Tak szczerze – czy to pomaga, czy raczej cię rani?
Zamiast tego naucz się raczej patrzeć na siebie tak, jak widzi cię Bóg! On cię stworzył. On pragnął, byś istniał. On uczynił cię unikalnym, wyposażonym w szczególne dary. Masz w Jego oczach nieskończoną wartość. On cię bardzo kocha. Jesteś klejnotem, drogocenną perłą, bezcennym skarbem. On oddał ci wszystko, nawet swoje własne życie na krzyżu!

On mówi ci dziś: „Kocham cię! Jesteś Moim dzieckiem. Błogosławię cię i pomagam ci!”.
Porównywanie się z innymi nic ci nie da. Zaś uświadomienie sobie, że masz wszystko w Jezusie Chrystusie, może zmienić twoje życie na zawsze!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...