Nigdy więcej nie porównuj się z innymi…

5 września 2017

Ktoś kiedyś powiedział, "Jeśli masz tendencję do porównywania się z innymi, to czas by zatrzasnąć drzwi takim myślom!" Chciałbym dzisiaj pomóc ci te drzwi zatrzasnąć!  

Jezus opowiedział kiedyś historię o człowieku, który lubił porównywać się z innymi. Modlił się w taki sposób: " Dziękuję Ci, że nie jestem taki jak inni." On uwielbiał porównywanie się, ponieważ był przekonany, że jego religijność czyniła go lepszym. Cóż za pomyłka! Jezus powiedział, że ten człowiek wrócił do domu taki, jaki przyszedł, bez przebaczenia, nieusprawiedliwiony. (Łukasz 18,11) Wielu ludzi, porównując się z innymi, uważa innych za "lepszych" od siebie. Oglądając obrobione zdjęcia w kolorowych czasopismach, a dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet, oceniają siebie bardzo nisko. Postrzegają siebie jako brzydkich, zbyt grubych etc. Patrząc też na sukcesy innych mówią sobie "Dlaczego ja nie jestem taki dobry?" Porównywanie siebie z ludźmi, których nie znasz, których zdjęcia zostały wyretuszowane - czy to rzeczywiście jest pomocne? Tak szczerze, czy to pomaga czy raczej cię rani?  

Zamiast tego naucz się raczej patrzeć na siebie tak jak Bóg cię widzi! On cię stworzył; On pragnął byś istniał. On cię uczynił unikalnym, wyposażonym w szczególne dary. Masz w Jego oczach nieskończoną wartość. On cię kocha ogromnie. Jesteś klejnotem, drogocenną perłą, bezcennym skarbem. On oddał tobie wszystko, nawet swoje własne życie na krzyżu! Dzisiaj, On mówi do ciebie "Kocham cię! Jesteś Moim dzieckiem. Błogosławię cię i pomagam ci!"  

Porównywanie się z innymi nic ci nie da. Zaś uświadomienie sobie, że masz wszystko w Jezusie Chrystusie może zmienić twoje życie na zawsze!  

Dziękuję, że żyjesz,

Powrót do archiwum...