Nurt rzeki jest aktywny, nawet kiedy ty się zatrzymasz

30 kwietnia 2022

Wiara to ciągłe wyzwania, walka z samym sobą, przekraczanie granic, podnoszenie się i dążenie do przodu. Bywasz czasem w łódce albo w kajaku? Przypuśćmy, że płyniesz kajakiem pod prąd w górę rzeki. A teraz wyobraź sobie, że po jakimś czasie postanawiasz odpocząć trochę, popodziwiać widoki i cieszyć się dniem. Co się stanie? Jeśli poczekasz zbyt długo, wkrótce nie tylko znajdziesz się z powrotem w miejscu startu, ale możesz usłyszeć głośny łoskot spadającej wody. Powodem tego jest stały prąd w rzece. Nurt będzie aktywny, nawet kiedy ty się zatrzymasz. To jest obraz chrześcijańskiego życia.

Nie ma czegoś takiego jak statyczne chrześcijaństwo. Jeśli nie wzrastasz w Chrystusie, oddalasz się od niego.
Czy wiesz, co ofiarował ci Jezus? Przebaczenie grzechów, nowe życie, przywilej bycia Bożym dzieckiem, dziedzicem. Dostęp do najwspanialszych bogactw swojego Ojca, radość, pokój, sens i powód do życia. Co jeszcze możesz dodać? Spróbuj spisać to sobie na kartce; wszystko – kim jest dla ciebie Jezus i czym cię obdarował.
Łatwo o tym zapomnieć, dlatego to tak ważne, by każdego dnia sobie o tym przypominać. Wspaniale, że czytasz te słowa zachęty CKD!

Słuchaj też dobrych wykładów, kazań, pieśni uwielbiających Boga, czytaj Boże Słowo.
Świat pędzi do przodu, oferując ciągle coś nowego, ciekawego. Coraz trudniej znaleźć czas na to, co naprawdę ważne, bo tyle jest pokus dookoła, które wydają się bardziej atrakcyjne.
Z pewnością dzisiaj również będziesz musiał wybierać między spotkaniem z Bogiem, a inną przyjemnością. Wybieraj mądrze!

Błogosławionego dnia w Jego obecności!  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...