Obawiasz się Boga?

4 lutego 2019

Wyobraź sobie, że jesteśmy w Ogrodzie Eden... tuż po upadku. Kobieta i mężczyzna okazali Bogu nieposłuszeństwo, zgrzeszyli przeciwko Niemu. Zjedli zakazany owoc. Społeczność z Bogiem została zerwana. Ten grzech, pierwszy grzech, spowodował oddzielenie, rozłam i... zauważyłeś? …strach. Strach po raz pierwszy wspomniany jest w Biblii właśnie w tym momencie... tuż po upadku pierwszych ludzi.  

„A on na to: Usłyszałem, że jesteś w ogrodzie i przestraszyłem się, bo jestem nagi - dlatego ukryłem się”. (Księga Rodzaju 3,10)  

Dlaczego Adam się bał? Jego nagła świadomość swojej nagości i nieposłuszeństwa wywołała w nim strach. Co gorsza, to spowodowało, że zaczął kryć się przed swoim Bogiem. Kryć się przed Tym, który go stworzył, kochał i troszczył się o niego. Przed Tym, z którym codziennie rozmawiał i z którym żył w wielkiej przyjaźni.  

Kiedy boimy się Boga, uciekamy sprzed Jego obecności. A przecież to w Jego obecności możemy otrzymać przebaczenie, łaskę i siły by iść dalej, i mierzyć się ze wszystkim co przed nami!  

Być może przed spotkaniem się ze swoim Ojcem powstrzymuje cię poczucie winy... a przecież On czeka na ciebie z otwartymi ramionami, podobnie jak ojciec syna marnotrawnego (zobacz Ew. Łukasza 15,11-24).  

On czeka na ciebie na progu twojego serca. Otwórz Mu drzwi... wpuść Go do środka. Pozwól Mu odnowić swoją duszę, ducha i swoje życie.  

Bóg cię kocha, a jeśli potrzebujesz Jego przebaczenia, poproś Go o nie, On ci przebaczy. Nie wiem co dzieje się w twoim życiu, w twoim sercu. Jednak dzisiaj, jeśli czujesz to słodkie Boże wołanie, odpowiedz Mu... zaproś Ducha Świętego, by zbadał twoje serce i ducha. Chciałbyś to zrobić? Jeśli tak, to pomódl się razem ze mną... „Panie, czasami boję się przychodzić przed Ciebie i mówić do Ciebie, ponieważ czuję się winnym, nic nieznaczącym... Pokornie proszę Cię, pokaż mi, przez Twojego Ducha, co powstrzymuje mnie bym z pełnym zaufaniem przyszedł do Ciebie. Objaw mi to teraz i pomóż mi się od tego uwolnić! W imieniu Jezusa, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...