Obiad na stole

29 kwietnia 2020

„Zastawiasz przede mną stół na oczach moich wrogów; namaszczasz olejkiem mą twarz, a mój kielich już pełniejszy być nie może” (Księga Psalmów 23,5).
Pewnego dnia Bóg powiedział do szatana: „A czy zwróciłeś uwagę na mojego sługę, Joba?” (Księga Joba 1,8). Bóg był dumny z Joba, człowieka sprawiedliwego, prawego, który bał się Go i stronił od złego. Wściekły i zazdrosny diabeł zaplanował, że zniszczy Hioba i jego rodzinę, ściągając ciężkie doświadczenia, zabierając mu wszystko, w tym zdrowie. Bóg wyciągnął go jednak ze wszystkiego, pomnażając jednocześnie jego dobra (Księga Joba 42,10).

Wyobraź sobie, jak bardzo diabeł musiał być rozsierdzony. To tak, jakby usłyszał z ust Boga: „Szatanie, oskarżycielu braci, przegrałeś! Job, moje dziecko wygrał! Zastawiłem przed nim stół na oczach jego wrogów” (zobacz: Księga Psalmów 23, 5).
Wierzę z całego serca, że Bóg chce odnowić i błogosławić swoje dzieci. Tak, On przygotowuje stół przed tobą na oczach twoich wrogów. A kiedy to Bóg przygotowuje stół, nie tylko jesteś bezpieczny... Jesteś okryty błogosławieństwami! Jeśli doświadczyłeś bólu i cierpienia, Jezus może cię pocieszyć, uzdrowić, przebaczyć i dać ci nowe życie – i to życie obfitujące. Pomyśl o Jobie, który stracił wszystko, ale Bóg wspaniale go podniósł!

Oto, co możesz dzisiaj, zrobić: zasiądź przy stole Pana w czasie słuchania pięknej pieśni „The Table” (Stół) Zasiądź przy stole, który Bóg przed tobą zastawił. Bóg nigdy nie przestaje się troszczyć, błogosławić i napełniać cię swoją radością i pokojem. Wejdź w Jego obecność, zasiądź przy Jego stole!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...