Oddychanie ma życiowe znaczenie…modlitwa również!

22 lipca 2018

Mam nadzieję, że obudziłeś się dziś rano w dobrym zdrowiu, gotowy by z radością rozpocząć nowy dzień! Z pewnością masz mnóstwo pilnych spraw, które musisz załatwić. Jednakże, jestem pewny, że jest jedna sprawa, której nie zapisałeś na swojej liście rzeczy do załatwienia, a bez której nic nie będziesz w stanie zrobić... oddychanie!  

Ta życiowo ważna czynność dzieje się bez żadnej naszej świadomej refleksji czy decyzji. A jednak nieprzerwane oddychanie jest podstawową i naturalną potrzebą człowieka. W organizmie człowieka zachodzi codziennie około 20.000 cykli oddechowych... wdech- wydech. Na szczęście, nie musisz myśleć o każdym oddechu. Nie musisz tego planować... po prostu to robisz.  

W ten sam sposób, modlitwa czyli komunikacja i społeczność z Bogiem, jest nieodzowna do prowadzenia zrównoważonego życia duchowego. By móc przyjąć Jego radę i zachętę niezbędne jest spędzanie czasu z Bogiem. Ja robię to codziennie rano, zanim jeszcze nawet wyjdę z łóżka... kieruję moje myśli do Pana... Jego wielkości, Jego dobroci, Jego łaski, Jego miłości. Wdycham i wydycham. Otrzymuję Jego życie i oddaję Mu swoje.  

Społeczność z Bogiem to coś co trzyma cię 'przy życiu' każdego dnia. Jest absolutnie niezbędna. Zachęcam cię byś uczynił to nie tylko swoim zwyczajem... ale stylem życia. Z czasem, rozmowa z Bogiem i szukanie Jego rady stanie się dla ciebie tak naturalne jak oddychanie!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...