Oddychanie ma życiowe znaczenie. Modlitwa również!

24 listopada 2020

Mam nadzieję, że obudziłeś się dziś rano w dobrym zdrowiu, gotowy, by z radością rozpocząć nowy dzień. Z pewnością masz mnóstwo pilnych spraw, które musisz załatwić. Jest jednak pewna sprawa, której nie zapisałeś na swojej liście rzeczy do załatwienia, a bez której nic nie będziesz w stanie zrobić... To oddychanie!

Ta życiowo ważna czynność dzieje się bez żadnej naszej świadomej refleksji czy decyzji. A jednak nieprzerwane oddychanie jest podstawową i naturalną potrzebą człowieka. W organizmie człowieka zachodzi codziennie około 20.000 cykli oddechowych: wdech-wydech. Na szczęście, nie musisz myśleć o każdym oddechu. Nie musisz tego planować. Po prostu to robisz.

W ten sam sposób modlitwa czyli komunikacja i społeczność z Bogiem jest nieodzowna do prowadzenia zrównoważonego życia duchowego. By móc przyjąć Jego radę i zachętę, niezbędne jest spędzanie czasu z Bogiem. Ja robię to codziennie rano, zanim jeszcze nawet wyjdę z łóżka. Kieruję moje myśli do Pana, ku Jego wielkości, Jego dobroci, Jego łasce, Jego miłości. Wdycham i wydycham. Otrzymuję Jego życie i oddaję Mu swoje. Społeczność z Bogiem to coś, co trzyma cię przy życiu każdego dnia. Jest absolutnie niezbędna. Zachęcam cię, byś uczynił to nie tylko swoim zwyczajem, ale stylem życia. Z czasem rozmowa z Bogiem i szukanie Jego rady stanie się dla ciebie tak naturalne jak oddychanie!

Modlę się, byś mógł oddychać Bożą obecnością podczas słuchania tej pięknej pieśni uwielbienia zatytułowanej „Breathe” (Oddychaj) w wykonaniu Christy Nockels.
Życzę błogosławionego tygodnia!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...