Odsuń zagłuszacze!

11 lipca 2022

Często przypomina mi się werset z Psalmu 46: „Wyciszcie się! Poznajcie, że Ja jestem Bogiem” (Ps 46,11).
Amy Carmichael napisała kiedyś: „Myślę, że nie ma w całej Biblii tak trudnego polecenia i tak przenikliwie mocnego, jak polecenie, by się wyciszyć”. Nadal tego nie umiemy, a jest coraz trudniej. Choć myślę, że w głębi serca też za tym tęsknisz. Stale znajdujemy sobie zajęcie, byle tylko nie myśleć za dużo. Nawet gdy mamy chwile wytchnienia, potrzebujemy je zagłuszyć czymkolwiek, choćby gadającymi głowami w telewizorze.

Kiedyś było to strategią komunizmu, obecnie sami to sobie fundujemy. Słyszałam, że w Chinach, w większych miastach praktycznie nie ma możliwości znalezienia spokojnego zakątka, bo nawet w parkach leci głośna muzyka z ulicznych kołchoźników.
Bóg zachęca nas w swoim słowie, byśmy się wyciszyli, przestali się mocować, odpuścili, znaleźli chwilę, by odetchnąć, by w ciszy i spokoju zbliżyć się do Niego i poznać Go lepiej. Poznać, że to On jest Bogiem, nie ty i ja ani nie inni bogowie, którzy nam wiele obiecują, a tak mało dają.

Nieraz przekonałam się – i ty pewnie też – że nie potrafię wszystkiego kontrolować, że tak wiele rzeczy mi się wymyka. Na wiele sytuacji nie mamy wcale wpływu. Czy nie warto więc odpuścić – wypuścić z rąk – i oddać tego Bogu? On będzie wiedział, co z tym zrobić, będzie wiedział, jak cię wyciszyć, zapewnić o swojej wszechmocy i umocnić twoją wiarę.

Czy wierzysz, że Bóg jest wystarczająco potężny, by zaspokoić twoje potrzeby? Że cię kocha? Czerp siły z czasu przebywania w Jego obecności, poznawaj głębiej Jego serce, myśli. Nie ma w życiu nic ważniejszego.
Czy zrobisz sobie dzisiaj taki czas wyciszenia w modlitwie?  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...