Odważ się marzyć

2 stycznia 2018

"Jesteśmy Jego dziełem. Zostaliśmy stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków. Bóg przygotował je już wcześniej by były treścią naszego życia."
Efezjan 2,10  

"Co chcesz robić jak dorośniesz?" Kto nie słyszał tego pytania?  

Jeśli słyszałeś to pytanie i odpowiedziałeś na nie, jestem pewien, że nigdy twoja odpowiedź nie brzmiała "Nic - nic nie będę robił. Będę najgorszy w klasie. Chcę żeby nic mi nie wychodziło."  

Oczywiście, że nie! Dzieci mają tę niezwykłą zdolność do wielkich marzeń ... bardzo wielkich. A ty przyjacielu? Czy niebo jest granicą twoich marzeń? Czy może z czasem niezadowolenie, słowa wypowiedziane przez kogoś powstrzymały cię przed marzeniami?  

Duch Boży jest w tobie. Jego pragnieniem jest tchnąć w twoje życie swoją kreatywność, energię, radość byś mógł osiągać to do czego się urodziłeś. Zdolności i dary, które posiadasz, czy to w dziedzinie informatyki, medycyny, pracy z ludźmi, sprzedaży, usług społecznych, zostały ci powierzone przez Boga. On nie „obsadził” cię niewłaściwie. On ufa ci i liczy na ciebie. Prowadzi cię krok po kroku. Jest bardzo blisko ciebie. Nie słuchaj tego głosu, który mówi ci, że nic znaczącego nie dokonasz, to kłamstwo. Przyjacielu, masz wielkiego Boga, wiec pozwól sobie również na wielkie marzenia. Polegaj na Bożym Duchu, szukaj Jego twarzy i oddaj Mu chwałę kiedy osiągniesz to co On już wcześniej dla ciebie przygotował.  

Módl się ze mną: "Ojcze, wiem, że masz wobec mnie wspaniałe marzenia i nie rezygnujesz z nich. Jednak upływ czasu, niespełnione nadzieje, słowa innych ludzi i inne rzeczy sprawiły, że te marzenia przygasły w moim życiu. Dzisiaj, chciałabym na nowo zacząć marzyć. Ufam Ci. W imieniu Jezusa amen."  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...