On cię wybrał!

15 sierpnia 2022

W książce Antoine’a de Saint Exupéry’ego Lis mówi do Małego Księcia, że ludzie nie przyjaźnią się ze sobą, bo poświęcają zbyt mało czasu, aby kogokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe, a ponieważ nie istnieją magazyny z przyjaciółmi, w związku z tym ich nie mają.
Tak – zapracowani, skupieni na realizacji kolejnych celów, często nie znajdujemy czasu na dbanie o te najważniejsze relacje. Być może też kiedyś boleśnie cię dotknęło, że ktoś, z kim można było nawiązać głębszą przyjaźń, zawiódł. Z czasem okazywało się, że tak naprawdę troszczył się tylko o siebie. Może nawet wykorzystywał waszą przyjaźń, by samemu poczuć się lepiej, by rozwijać siebie, niewiele dbając o twoje potrzeby.

Jest takie powiedzenie, że przyjaciół poznaje się w biedzie. Ale jest i inne – równie prawdziwe – że przyjaciół poznaje się w szczęściu. Bo przyjaciel to ktoś, kto dobrze nam życzy, kto nie będzie zawistny, a kiedy nam się coś uda, ucieszy się razem z nami.
Czy wiesz, że Jezus chce dla ciebie jak najlepiej? On pomoże ci podejmować mądre decyzje, jeśli Go poprosisz. Jemu zależy, abyśmy rozkwitali i rozwijali się, byśmy stawali się najlepszą wersją nas samych. Zawsze podniesie cię i wesprze w trudnych wyborach. Nigdy nie poprowadzi cię w złym kierunku, ponieważ zna twój potencjał.

On stale pracuje w tobie i przez ciebie:
„Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam” (J 15,16).  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...